Facebook Google+ Twitter

C'Walk - taniec buntownika

C'Walk - dla jednych jest to zwykłe skakanie, ot, szybkie przebieranie nogami. Inni widzą w tym dyscyplinę regulowaną żelaznymi zasadami. Może jednak jest to sposób wyrażania siebie. Po to, by w dzisiejszym świecie stać się kimś wyjątkowym.

Najlepsi cwałkerzy. / Fot. http://pimpmywalk.com/tutorialsWystarczył jeden filmik na Youtube, abym zakochał się w tym tańcu. C'Walk jest tańcem buntowników, pełnym pasji, ekspresji, energii... Jest częścią kultury hiphopowej, jednak dla wielu wykracza poza tę granicę. Powstał wraz z rozwojem "czarnej muzyki'', aby w po pewnym czasie stać się odrębną częścią sztuki.

C'Walk nie wymaga nadzwyczajnej siły fizycznej, wypchanego portfela, czy jakichś wyjątkowych przygotowań. Wystarczy para wygodnych butów, odtwarzacz z muzyką i... kawałek świata. Cwałkować można wszędzie: w parku, w centrum handlowym, na ulicy czy w kuchni między kuchenką a lodówką. Liczy się styl i to, co chcieliśmy przekazać. Całość to jedna wielka improwizacja, jednak kilka podstawowych kroków ma swoje nazwy, aby łatwiej wytłumaczyć początkującym "o co kaman''. I tak swoją naukę zacząłem od ,"The V'', ,,Step back'', "Heeltoe'' i innych, których opisy wraz z nagraniem znajdziecie tutaj, aby po pewnym czasie zacząć dodawać własne kroki, powstałe w większości wypadków w wyniku impulsu.

Start był trudny, począwszy od reakcji rodziców ("Synku nie skacz w pokoju!''), a skończywszy na przełamaniu własnych oporów, ale udało mi się nakręcić jeden filmik. Efekt tygodniowej pracy nie zachwyca tak jak, np. walk Did$enda czy MsKo - jednych z najlepszych c'walkerów w Polsce. Nie tracąc jednak zapału ćwiczę dalej, aby za jakiś czas dojść do poziomu pozwalającego nawiązać walkę (battle), podczas której moje cwałkowanie zostanie poddane ocenie innych.

C'Walk doczekał się również własnego kanału telewizyjnego (oczywiście internetowego), gdzie przez całą dobę emitowane są filmy walkerów z całego świata (w trakcie pisania artykułu emitowany był blok ,"Best Polish Walkers'' z MsKo, Did$endem i towUe i Cezetem w rolach głównych).

Uzależniłem się. Przebieram nogami w domu, na ulicy, w szkole. Ostatnio przyłapałem się na cwałkowaniu w tramwaju linii 15 na wysokości szpitala im. Kopernika w Łodzi. Jednak jestem dumny, ponieważ robię coś, co pozwala mi wyrazić siebie, uciec od codzienności - tylko ja, muzyka i przestrzeń...

Polskie forum
Forum międzynarodowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.07.2008 18:53

SIEMA. SŁUCHAJ MAM PYTANIE, A GDZIE W ŁODZI MOZNA NAUKCZYĆ SIĘ TAŃCVZYĆ C'WALK? Z GÓRY DZIEKI! PZDR :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

najfajniejsze jest to, że ostatnimi czasy ludzie starają sie odbiegać od 'normy' hip-hopowej:D widziałem ostatnio całkiem niezły walk do...'smooth criminal' Michaela Jacksona :D
oto link=> http://pl.youtube.com/watch?v=p6J_sUVKXUk

Komentarz został ukrytyrozwiń

dla mnie bomba! tylko muza nie ta. ja bym sie nie umiał przy niej "wyrazić".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję bardzo:) jednak posiadam zbyt wysoki poziom samokrytycyzmu,aby na chwilę obecną ten poziom był dla mnie satysfakcjonujący ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartosz, na filmie szło Ci świetnie. Słowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.