Facebook Google+ Twitter

Ćwiąkalski: Dymisja ma charakter wizerunkowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-20 12:47

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zapewnia, że jego dymisja ma charakter wizerunkowy, a nie merytoryczny. Tak mówił zaraz po rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem.

Na spotkaniu z dziennikarzami Ćwiąkalski wielokrotnie zaznaczał, że choć wokół jego osoby rozpętała się polityczna burza, jednak to nie naciski opozycji są powodem jego odejścia. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość nie zmusiło go do niczego i jeszcze długo mogłoby go wzywać do dymisji. Zapewnił, że ta decyzja jest tylko i wyłącznie wynikiem rozmowy z premierem. Ćwiąkalski dodał, że każdy polityk musi się liczyć z tym, że kiedyś odejdzie, nawet jeżeli dojdzie do tego z powodu błędów innych osób.

Minister Ćwiąkalski jest przekonany, że jego odejście da satysfakcję wielu przeciwnikom obecnej koalicji rządowej. Jedną z tych osób na pewno będzie prezydent Lech Kaczyński, który już wczoraj domagał się rekonstrukcji rządu. Mimo to liczy, że jego decyzja przyniesie rządowi korzyści. Zbigniew Ćwiąkalski żałuje, że nie udało mu się dokończyć pewnych spraw w ministerstwie sprawiedliwości. Chodzi między innymi o rozdzielenie stanowisk prokuratora krajowego i ministra sprawiedliwości oraz o to, że nie doprowadził do końca sprawy podwyżek dla sędziów.

Zbigniew Ćwiąkalski nie wie, kto zostanie jego następcą. Jednocześnie podkreśla, że obowiązki ministra pełni do momentu odwołania go przez prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.