Facebook Google+ Twitter

Ćwiąkalski kontra Ziobro w eurowyborach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 07:45

Rusza kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. "Polska" pisze, że w dużych miastach zapowiada się ostra walka, bo na pierwszych miejscach list wyborczych znalazły się partyjne tuzy.

W Krakowie prawdopodobnie dojdzie do prestiżowego starcia byłych ministrów sprawiedliwości - Zbigniewa Ziobry i Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

"Polska" podkreśla, że ugrupowania traktują eurowybory jako test swojej popularności przed wyborami do Sejmu i Senatu. Dlatego w Małopolsce zapowiada się zacięta rywalizacja. Tradycyjnie na południu Polski PiS może liczyć na duże poparcie wyborców. "Polska" przypomina, że PO przekonała się o tym w ostatnich wyborach do parlamentu krajowego, wygrywając jedynie w Krakowie. Reszta Małopolski i cały okręg świętokrzyski w większości poparły partię Jarosława Kaczyńskiego.

Jak czytamy w "Polsce" Ćwiąkalski, który z rządu Donalda Tuska odszedł w styczniu, jeszcze nie potwierdził startu w eurowyborach. Ma czas do jutra, kiedy władze krajowe będą zatwierdzać listy do europarlamentu.
Ćwiąkalski pytany o strategię pojedynku z Ziobrą zastrzega, że nie będzie to "walka na noże i siekiery". Z kolei Ziobro zapowiada na łamach "Polski", że jego kampania do parlamentu będzie opierać się na pozytywnym programie i spotkaniach z wyborcami, a nie politycznymi konkurentami.

Liderem listy SLD do europarlamentu ma być obecny europoseł Andrzej Szejna, ale znajdzie się na niej także Jerzy Jaskiernia, minister sprawiedliwości w rządzie Józefa Oleksego. Lokomotywą listy PSL ma być Czesław Siekierski, eurodeputowany z Kielc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.