Facebook Google+ Twitter

Ćwiąkalski ma już w ręku wniosek o uchylenie immunitetu Ziobry

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-08 09:03

Szef klubu parlamentarnego PO uważa, że Zbigniew Ziobro powinien zrzec się immunitetu parlamentarnego zanim w tej sprawie będzie głosował Sejm. Wczoraj wniosek o uchylenie Ziobrze immunitetu wpłynął do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Śledczy podejrzewają, że pełniąc funkcję ministra sprawiedliwości złamał tajemnicę państwową, przekazując Jarosławowi Kaczyńskiemu tajne dokumenty ze śledztwa w sprawie mafii paliwowej.

Zbigniew Chlebowski powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że były minister sprawiedliwości mógł przekroczyć swoje uprawnienia. Polityk PO przypomniał, że Jarosław Kaczyński w momencie otrzymania dokumentów nie pełnił funkcji państwowej.

Jego zdaniem, domaganie się przez PiS odwołania Zbigniewa Ćwiąkalskiego, jest odwróceniem uwagi od problemu Zbigniewa Ziobry. Według Chlebowskiego, były minister sprawiedliwości nie zdołał postawić zarzutów osobom wymienionych w aktach. Polityk Platformy zarzucił mu również zwalnianie prokuratorów, którzy prowadzili postępowanie w sprawie mafii paliwowej.

Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że śledczy zwolnieni przez Zbigniewa Ziobrę rozpracowali mafię paliwową. Zbigniew Ziobro nie miał takich osiągnięć - powiedział Zbigniew Chlebowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.