Facebook Google+ Twitter

Ćwiąkalski o przemocy wobec dzieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-23 20:38

Minister sprawiedliwości uważa, że nie ma bezpośredniego związku między przemocą wobec dzieci, a wysokością kar przewidzianych za tego typu przestępstwa. Według Zbigniewa Ćwiąkalskiego, ważniejsze są działania, które państwo powinno podjąć zanim dojdzie do tragedii.

Minister dodał, że kary przewidziane dla sprawców przemocy są wysokie, a jeśli prokuratorom uda się postawić zarzut usiłowania zabójstwa, sąd może nawet orzec karę dożywocia. Ćwiąkalski zaznaczył, że nawet jeśli sprawcy nie można postawić zarzutu zabójstwa, to za pobicie ze spowodowaniem obrażeń ciała grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Zbigniew Ćwiąkalski zauważył, że rozwiązanie problemu przemocy wobec dzieci leży nie tylko w gestii Ministerstwa Sprawiedliwości, które z założenia zajmuje się skutkami tego typu przestępstw, a nie zapobieganiu im.
Podczas konferencji podsumowującej pół roku działalności rządu, premier Donald Tusk powiedział, że jego gabinet pracuje nad systemem zapobiegania przemocy wobec dzieci. Pod uwagę brane jest między innymi rozwiązanie brytyjskie, polegające na monitorowaniu szczepień dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.