Facebook Google+ Twitter

Ćwiąkalski: powinna powstać komisja ws. zabójstwa Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 08:45

Minister sprawiedliwości uważa, że nie jest potrzebne powołanie sejmowej komisji śledczej do zbadania uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Zbigniew Ćwiąkalski powiedział w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że byłaby ona uwikłana w bieżącą politykę.

Minister Ćwiąkalski podkreślił, że komisja nie ustaliłaby nic bez działań prokuratury. Gość Sygnałów zaznaczył, że dopiero, gdy on objął Ministerstwo Sprawiedliwości, śledztwo w sprawie zabójstwa i uprowadzenia Krzysztofa Olewnika przyspieszyło.

Zbigniew Ćwiąkalski uważa, że w tej sprawie istniało wiele patologicznych powiązań między politykami a biznesmenami. Gość Sygnałów podkreślił, że do takich kontaktów dochodziło wielokrotnie na szczeblu lokalnym w całej Polsce.

Wczoraj Komenda Główna Policji zatrzymała trzech funkcjonariuszy pracujących w śledztwie w sprawie uprowadzenia i zamordowania Krzysztofa Olewnika. Dziś zostaną im postawione zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w trakcie prowadzenia postępowania oraz niewykorzystania możliwości dowodowych, które istniały w czasie prowadzenia przez nich śledztwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.