Facebook Google+ Twitter

Ćwiąkalski spotkał się z żonami żołnierzy oskrażonych o zabicie cywilów z Nangar Khel

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-06 16:21

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski spotkał się z rodzinami żołnierzy oskarżonych o zabicie cywilów w afgańskiej wiosce Nangar Khel. W rozmowie uczestniczyły głównie żony zatrzymanych.

Jedna z nich, Barbara Ligocka-Staszczyk powiedziała, że jest zadowolona z przebiegu spotkania i liczy, że teraz coś w sprawie "się ruszy". Minister Ćwiąkalski obiecał rodzinom aresztowanych żołnierzy, że przyjrzy się sprawie dokładnie.

Rodziny czekają teraz na 9 maja, kiedy odbędzie się posiedzenie w Wojskowym Sądzie Okręgowym w Warszawie. Sąd będzie wtedy rozpatrywał wnioski Naczelnej Prokuratury Wojskowej z Poznania, która chce przedłużyć areszt 7 żołnierzom o kolejne 3 miesiące.

Inni uczestnicy pikiety, którzy wsparli protest rodzin spotkali się dziś z wiceministrem Zbigniewem Wroną, który jest odpowiedzialny za legislacje w resorcie. Miał on wysłuchać postulatów środowisk walczących o prawa osób niesłusznie pokrzywdzonych.

Pikieta trwała od rana. Uczestniczyło w niej około stu osób, które protestowały przeciwko- ich zdaniem- bezprawnemu przetrzymywaniu żołnierzy.

Drążkiewicz/iar/lm/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.