Facebook Google+ Twitter

Ćwiąkalski: Władze PZPN wiedziały o korupcji w polskiej piłce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 09:32

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski jest przekonany, że władze PZPN od dawna wiedziały o przypadkach korupcji w polskiej piłce.

Gość "Salonu Politycznego Trójki" powiedział, że nie wierzy w zapewnienia działaczy Związku o zdecydowanej walce PZPN z kupowaniem meczów. Zdaniem ministra, Związek musiał wiedzieć o tak powszechnym procederze, jednak nie zdecydował się na jego ukrócenie.

Prokurator Generalny zaznaczył, że zasięg śledztwa prowadzonego w tej sprawie przez wrocławską prokuraturę jest ogromny. Według Zbigniewa Ćwiąkalskiego zakrojone na szeroką skalę postępowanie może się wiązać z dalszymi zatrzymaniami.

Gość Radiowej Trójki jest zdania, że proceder ustawiania meczów jest szczególnie rozpowszechniony w niższych ligach, gdzie, w jego ocenie, sprzedawane były całe rundy. Minister zapewnił, że masowe zatrzymania działaczy piłkarskich nie są sterowane odgórnie, lecz są wynikiem skoordynowanej pracy policji, prokuratury i CBA.

Szef resortu sprawiedliwości uważa, że wybór Grzegorza Laty na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej nie zrewolucjonizuje rodzimego futbolu. Ćwiąkalski przypomniał, że nazwisko nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawia się w postępowaniu sprawdzającym, w sprawie nieprawidłowości w Mielcu. Prokurator generalny zastrzegł, że dotychczas nie postawiono nikomu zarzutów. Minister sprawiedliwości dodał, że mimo wszystko wierzy, że Związkiem będą rządzić ludzie, dążący do wyrwania polskiej piłki nożnej z marazmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

też mi odkrycie...i powiem więcej...nic się nie zmieni za rządów Laty...

"...rok 93' do nas należy, cała Polska widziała, nikt nie uwierzył...Ukradli nam mistrza ze zwiazku złodzieje. Zemsta - na ujazdowskich alejach płomienie, by rok później odebrać to co swoje - (L)egia na tronie w potrójnej koronie!!!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.