Facebook Google+ Twitter

"Ćwiczenia z Ionesco" na deskach Teatru Studio

"Ćwiczenia z Ionesco" to kilka etiud, z których każda odwołuje się do fragmentów innej sztuki autora.

 / Fot. K. Bieliński, mat. Teatru Studio"Ćwiczenia z Ionesco" Grzegorza Brala to kilka etiud, z których każda odwołuje się do fragmentów innej sztuki francuskiego dramaturga. "Są tu etiudy oparte na tekście, są też oparte na milczeniu i samym ruchu oraz etiudy będące połączeniem tekstu, ruchu i obrazu”, opisują autorzy spektaklu.

Ruchu i efektownego obrazu w spektaklu nie zabrakło. Widzowie głodni wrażeń nie powinni być zawiedzeni. Dobrze wykorzystana prawdopodobnie jedyna ruchoma scena w Warszawie, ogień podczas spektaklu, aktorzy krzyczący i biegający pośród widowni, mocne udźwiękowienie to tylko niektóre zalety spektaklu.

Spektakl określić można mianem surrealistycznego widowiska świetnie demaskującego wypaczenia i patologie współczesnego społeczeństwa. "Ćwiczenia z Ionesco" to pozycja obowiązkowa. Spektakl jest swoistą defragmentacją osobowości, owszem sporo tu absurdu, ale zdecydowanie nie więcej niż w procesie jakim jest praca w biurze, przygotowywanie śniadania, kłótnia z ukochanym człowiekiem czy unoszenie się w powietrzu by ściągnąć kota z korony drzewa. Nawet jeśli wybredny widz nie odkryje żadnej  zawartości, z pewnością zechce zachować opakowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.