31779 miejsce

Ćwierćfinał Eurobasketu nie dla polskich koszykarzy!

Polska reprezentacja w koszykówce przegrała z Hiszpanią 66:80 w 1/8 finału mistrzostw Europy. Niestety tym samym Polacy nie zapewnili sobie awansu na igrzyska olimpijskie.

Sonda

Czy Marcin Gortat skończy karierę reprezentacyjną?

/ Fot. Keith AllisonPolacy do dzisiejszego dnia bardzo dobrze spisywali się na mistrzostwach Europy organizowanych we Francji.
Jednak w sobotnim spotkaniu dobra passa została przerwana. Mimo, iż w pierwszych minutach meczu zapowiadało się na wyrównane spotkanie, to jednak biało-czerwoni nie byli w stanie zagrozić Hiszpanom. Przed przerwą fenomenalnie grał Przemek Karnowski, potem w jego ślady poszedł Adam Waczyński. Jednak na tym koniec dobrych wieści - zawiódł dotąd Marcin Gortat - najmocniejsze ogniwo naszej reprezentacji, który dzisiaj rozegrał prawdopodobnie ostatni mecz z orzełkiem na piersi. Poniżej oczekiwań grał także Mateusz Ponitka, a Hiszpanie rozkręcali się z każdą minutą i Polacy nie mieli asa w rękawie, by nawiązać z nimi walkę.

Po trzech kwartach na tablicy wyników był jeszcze remis 55:55, ale ostatnia część spotkania zdecydowanie nie należała do podopiecznych trenera Mike'a Taylora. Cały mecz Polacy przegrali 80:66. Nasza reprezentacja kończy EuroBasket na miejscach 9-16. Jeszcze przed rozpoczęciem ME Marcin Gortat mówił, że najprawdopodobniej w tym roku skończy swoją reprezentacyjną karierę. Powód? Zbyt dużo spotkań w sezonie NBA. Jednakże póki, co nie mamy pewności, co postanowi Gortat, jak powiedział w jednym z wywiadów - ostateczna decyzja zostanie podjęta w lutym.

Po sobotnim spotkaniu głos zabrał były reprezentant Polski w koszykówce - Maciej Zieliński. - Pierwsze trzy kwarty były rewelacyjne w naszym wydaniu, natomiast w czwartej zabrakło nam energii. Marcin Gortat był niewidoczny w dzisiejszym spotkaniu. Zabrakło jego punktów i waleczności pod koszem. - powiedział były koszykarz.