Ćwierćfinał Ligi Mistrzów rozpoczęty!

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym APOEL Nikozja podejmował Real Madryt, a Benfica Lizbona grała z Chelsae Londyn. Relacja.

/ Fot. logoAPOEL Nikozja na własnym stadionie podejmował Real Madryt. Trybuny wypełnione były kibicami w całości. W pierwszych minutach we własnym polu karnym został sfaulowany Iker Casillas. Gospodarze rozpoczęli ten mecz pewnym krokiem. Już od pierwszych minut, atakowali rywali.
W 5. minucie Casillas próbował namówić kolegów na większe zaangażowanie i lepszą grę. Real utrzymywał się przy piłce. Gospodarze czekali na błąd przeciwnika.

W 9. min. Oezil do Benzemy podawał na lewe skrzydło, Benzema oddał strzał, ale obronił go golkiper APOEL-u Dionisis Chiotis.
W 11. min. opuścił boisko z powodu kontuzji Marcelo José Oliveira, który już nie zagrał w tym spotkaniu, za niego wszedł Claudiano Bezerra da Silv Kaka.
Z 13. metrów z woleja uderzył Oezil, ale bramkarz APOEL-u wybił piłkę z boku. To jak dotąd była najgroźniejsza sytuacja "Królewskich".
W 20. min. spotkania gra nieco się uspokoiła. Trener Jose Mourinho, podniósł się z ławki, próbując swoich zawodników bardziej zmotywować do lepszej gry, patrząc obiektywnie, gra Realu zbytnio nie zachwycała.
W 28. min. swoją szansę miał Ronaldo, który strzelał z lewej nogi, strzał jednak obronił Chiotis.

Real utrzymywał się przy piłce, próbując zagrozić bramce rywali. Jednak w pierwszej połowie nie udało się zdobyć gola. Po zmianie stron, obie drużyny rozpoczęły mecz spokojniej. Widać było przewagę "Królewskich". 94-416 to bilans podań obu drużyn w tym spotkaniu.

Hiszpanie próbowali atakować, mocno bronili się zawodnicy z Cypru. Dopiero w 75. min. doczekaliśmy się pierwszego gola w tym meczu. Autorem pierwszej bramki został Karim Benzema, odpokutował swoją nieskuteczność w pierwszej połowie. Dostał podanie od Ricardo Kaki, który chwilę temu pojawił się na boisku zastępując Higuaina. Widać było ożywienie gry Realu, kiedy Kaka pojawił się na boisku.