Ćwierćfinał Pucharu Niemiec. Lewandowski strzela, Borussia awansuje!

Borussia Dortmund pokonała w ćwierćfinale meczu Pucharu Niemiec rewelację tych rozgrywek - zespół Holstein Kilonia 4:0 (2:0). Na boisku kolejny dobry mecz rozegrał tercet reprezentantów Polski Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Kuba Błaszczykowski. Lewy zdobył dodatkowo jedną z bramek.

Marco Reus / Fot. EPA/Carmen JaspersenDrużynę z Dortmundu w meczu z czwartoligowcem z Kilonii czekało pozornie łatwe zadanie. Holstein to jednak drużyna, która zdołała wyeliminować we wcześniejszych pojedynkach takie drużyny jak Energie Cottbus, MSV Duisburg i FSV Mainz. Wszystkie mecze wygrywając, do tego bez straty gola. Tymczasem mistrzowie Niemiec w poprzedniej rundzie pokonali Fortunę Duesseldorf dopiero po rzutach karnych. Mimo tak dobrej passy gospodarze nie byli faworytami meczu ćwierćfinałowego.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od przewagi Borussii, która już na początku meczu była blisko zdobycia gola. Akcja z kontry 2.minucie przeprowadzona w wykonaniu Leitnera, mogła zakończyć się bramką dla Dortumundu. Piłka jednak minimalnie minęła bramkę Jensena.

Pierwsza akcja Holsteinu również mogła otworzyć wynik spotkania. W ciekawej akcji gospodarze odważnie ruszyli do przodu i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Borussii znalazł się Lindner. Napastnik zespołu z Kilonii trafił jednak wprost w Langeraka. Odpowiedz mistrzów była niemal natychmiastowa. Szybka kontra gości i na czystej pozycji znalazł się Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki i mieliśmy 1:0 mistrzów Bundesligi. W dalszej części meczu nadal przewagę w posiadaniu piłki mieli goście, którzy kontrolowali przebieg meczu. Kolejna akcja z kontry i Kagawa efektownym strzałem w okienko skończył dobrą akcję Łukasza Piszczka zdobywając drugiego gola dla BVB. Chwilę potem Japończyk powinien zdobyć drugiego gola kiedy w sytuacji sam na sam strzelił minimalnie niecelnie.

W 35.minucie po dośrodkowaniu Kuby Błaszczykowskiego z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Leitnera. Mimo, że miał on dobrą okazję strzelecką uderzył nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej części gracze Kloppa oddali trochę pola gospodarzom. Niemniej cały czas kontrolowali sytuację na boisku.