Facebook Google+ Twitter

Cyanogen zawarł alians z Microsoftem

Cyanogen Inc. zawarł biznesowe przymierze z Microsoftem. Firma z Redmond zapowiada integrację swojej oferty z alternatywną wersją Androida. Czy nastąpi znaczniejszych odpływ klientów Google?

Cyanogen. http://www.greenbot.com/article/2090920/oneplus-cyanogen-phone-will-debut-in-the-first-half-of-2014.html / Fot. Michael HomnickCyanogen - popularna alternatywna wersja Androida rośnie w siłę i staje się coraz bardziej pełnoprawną modyfikacją platformy z zielonym ludzikiem. Krążące od niedawna pogłoski o aliansie z Microsoftem znalazły dzisiaj swoje potwierdzenie. Strategiczne partnerstwo pozwoli na wyjście Cyanogen z cienia poprzez pełną integrację z wachlarzem usług i aplikacji oferowanych przez software'owego giganta z Redmond. W systemie Cyanogen OS będą zawierać się znakomicie znane produkty jak Bing, Office, OneDrive, OneNote, Outlook czy Skype. To wszystko zapowiadane jest na drugą połowę bieżącego roku.

Charakterystyka testów i kierunek rozwoju natywnych integracji dla oferty firmy Microsoft, prezentują wyraźny proces odciągania klientów od usług Google. Wśród wielu eksperymentów z Androidem, zwraca uwagę, że znany już Next Lock Screen ma zastąpić tradycyjne blokady ekranu, które tworzono z myślą dla platformy tworzonej pod Google.

"Ludzie na całym świecie używają systemu operacyjnego Cyanogen i popularnych usług Microsoft, by móc zająć się tym, co dla nich najistotniejsze w urządzeniach mobilnych" - powiedział Kirt McMaster, szef Cyanogen Inc. "To ekscytujące partnerstwo z Microsoftem pozwoli nam na wprowadzenie nowych rodzajów zintegrowanych usług dla użytkowników telefonów komórkowych na rynkach całego świata." Zaś Microsoft zapewnia, że będzie utrzymywać wysoką jakość i poziom komunikacji w systemie Windows z myślą o nowych klienrach: "Jesteśmy zachwyceni, że użytkownicy Cyanogen już niebawem będą mogli korzystać z tego samego mnóstwa usług." Można poczynić ostrożne szacunki, że do pełni zachwytu wydanych zostanie nawet 100 mld dolarów, tytułem inwestycji i innych kosztów.

Cyanogen. http://www.zenzla.com/tranche-de-vie/623-cyanogenmod-applications.html / Fot. ZenzlaPrzede wszystkim CyanogenMod zaskarbił sobie wdzięczność wielu posiadaczy urządzeń starszego typu. Aktualizacja Androida dla urządzeń zapomnianych przez producenta to największy atut CM. Poza tym możliwości dokonania korekt i poprawek działania systemu oraz nie mniej istotne zmiany interfejsu. Wyraźnie szybsza praca urządzenia i ogrom graficznych udogodnień to główne zalety dla zainteresowanych majsterkowaniem w otwartym kodzie Androida. I nie mniej ważne, że ludzik staje się mniej zielony ;)


źródło: verge

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.