Facebook Google+ Twitter

Cyber Falkon 2010. Konwentu fantastyki dzień pierwszy

W Lublinie rozpoczęła się kolejna edycja konwentu fantastyki Falkon. Tym razem pod szyldem "Cyber".

Gry bitewne stanowią jeden z bloków tematycznych konwentu / Fot. Kamil ZielińskiJuż na dwie godziny przed rozpoczęciem konwentu, przed drzwiami WSPiA w Lublinie zebrał się tłum fanów fantastyki, oczekujących na wejście do środka. Wielu z nich przejechało setki kilometrów, by przez 4 dni uczestniczyć w największym w Polsce konwencie fantastyki.

Zobacz szczegółowy program konwentu fantastyki

Na początek wybrałem się na prelekcję autorstwa Grzegorza Jaśkiewicza, na temat powstawania gier komputerowych. Przedstawił on główne założenia teorii tworzenia gier komputerowych, oraz historii gier i konsol. Mogliśmy usłyszeć o Amidze, Commodore 64, grach 2D, 2,5D oraz 3D. Podczas omawiania gier 2D, autor posłużył się przykładem doskonale znanej gry Super Mario Bros. W drugiej części prelekcji Jaśkiewicz opisał kolejne etapy tworzenia postaci trójwymiarowych w grach tego typu.

Autor szczegółowo opisał drogę, jaką przechodzi gra komputerowa od powstania pomysłu do pojawienia się na sklepowych półkach.

Po prelekcji dotyczącej gier, wybrałem się na inną, której tytuł brzmiał „Tajemniczy świat. Co i gdzie"? Konrad Kowalski poświęcił swoją prelekcję zjawiskom paranormalnym. Słuchacze bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji. Rozmawiano o niewyjaśnionym Locie 19, tajemniczych zaginięciach ludzi, powstaniu Stonehenge, czy „latającym holendrze”. Największą część prelekcji poświęcono właśnie tematowi duchów. Autor omówił dużą ilość miejsc, uważanych za nawiedzone. Na koniec poruszony został temat niezidentyfikowanych obiektów latających oraz ich manifestacji. Prelekcja była bardzo ciekawa dla osób, zainteresowanych tematem zjawisk paranormalnych. Sceptycy z pewnością uznaliby tę godzinę za straconą.

Zobacz zdjęcia z konwentu

Konwent to wiele, odbywających się jednocześnie, wykładów, prelekcji i konkursów, podzielonych na bloki tematyczne. Fani gier komputerowych mogą odwiedzić game corner i zagrać w gry konsolowe bądź komputerowe. Fani mangi i anime mogą uczestniczyć w projekcjach, z kolei pasjonaci gwiezdnych wojen mogą wysłuchać ciekawych wykładów dotyczących sagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.