Facebook Google+ Twitter

Cyberatak na Gazeta.pl

Gazeta.pl poinformowała, że wczoraj wieczorem jej portal Gazeta.pl stał się przedmiotem cyberataku. 80 tys. komputerów z kilkunastu krajów świata łączyło się w jednej chwili z główną stroną portalu. Internauci korzystający z portalu mieli spore problemy z oglądaniem jego zawartości.

Według informacji gazeta.pl, atakującym nie udało się całkowicie zablokować działalności portalu, ale internauci mieli poważne problemy z połączeniem się z główną stroną.   Cyberprzestępcy wykorzystali najprawdopodobniej technikę zwaną „DoS” (Denial of Services). Polega ona własnie na tym, że w jednej chwili duża liczba komputerów w internecie łączy się z wybraną stroną atakowanego serwera. Ofiarami takiego ataku padło kilka znanych portali m.in. Yahoo!

Ataki najprawdopodobniej miały miejsce również dzisiaj, bo jak informuje Gazeta, trwają prace nad zablokowaniem ruchu pochodzącego od niektórych komputerów z zagranicy. Poza tym jak czytamy w komunikacie, portal „utrzymuje 70 proc. swojego normalnego ruchu”.

Był to pierwszy na tak dużą skalę atak na Gazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie wiem czy to dobre w tym temacie ale chyba tak.
Wczoraj wieczorem miałem problem z otworzeniem W24. Nie chciała się załadować. Prosiłem też przez gadu znajomych żeby spróbowali - bo nie wiedziałem czy to tylko na moim kompie. Inni też mięli lekki problem. To było tak koło 23...ale po 20 minutach wszystko już było w porządeczku;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.12.2006 10:36

Gazeta.pl ma problemy ze sobą nawet, kiedy nikt jej nie atakuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.