Facebook Google+ Twitter

Cybernetyczna noc w TR Warszawa

28 września o godz. 20 w TR Warszawa rozpoczyna się Noc z "Cyberiadą" Stanisława Lema. To możliwość przeniesienia się w świat rodem z baśni SF, będący filozoficzną satyrą na wszelkie totalitarne próby społecznej inżynierii.

"Konstruktor Trurl sporządził raz maszynę, która umiała robić wszystko na literę n. [...] Maszyna w samej rzeczy robiła Nic [...] Chwilami wydawało się, że zamiast redukować, zmniejszać, wyrzucać, usuwać, unicestwiać i odejmować - powiększa i dodaje, ponieważ zlikwidowała po kolei niesmak, niepospolitość, niewiarę, niedosyt, nienasycenie i niemoc. Lecz potem znowu zaczęło się robić wokół patrzących rzadziej...".

Ten fragment z "Cyberiady" Lema dobrze ukazuje klimat całego utworu, nakreśla fragment rzeczywistości, w której ludzie dążą do coraz to doskonalszego świata, próbują go kontrolować i projektować przez perfekcyjnie zbudowane maszyny, balansując przy tym na krawędzi autodestrukcji i często zamiast do doskonałości dochodząc do absurdu.

Jak te idee i rzeczywistość prozy Lema przedstawi reżyserka Natalia Sołtysik oraz aktorzy TR (m.in Anna Chodakowska i Maria Maj), czytający tę filozoficzną opowieść? Czy na coś zwrócą uwagę swoją interpretacją? Jakie (industrialne, elektroniczne..?) podkłady do tekstu Stanisława Lema zaprezentuje DJ Dominik Strycharski?

O tym można przekonać się osobiście, odwiedzając dzisiaj TR Warszawa. Tym łatwiej, że na czytanie powieści guru polskiej SF wstęp jest wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.