Facebook Google+ Twitter

Cyberturystyka, Google i świetlista spirala nad norweskim fiordem

Czy Google stanie się ucieleśnionym Skynetem z hollywoodzkiej sagi o Terminatorach, a mityczny Ragnarok rozegra się na naszych oczach, nie gdzie indziej jak w... Skandynawii?

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Googleplexwelcomesign.jpgLondonist 10/12/09: Trójwymiarowa makieta Londynu powstanie na przełomie stycznia i lutego 2010 roku w ramach nowego projektu "Skape" firmy Infoterra. Londyńskie budowle ze wszystkimi detalami architektonicznymi można obejrzeć z lotu ptaka na krótkim filmiku demo w Youtube (dostępnym m.in. ze strony "Londonist").

Jeszcze tylko cyfrowe odtworzenie wnętrz budynków w Londynie i będzie można wcielić się w "e-turystę" odwiedzającego Muzeum Figur Woskowych w popularnej z gier wideo symulacji typu First Person Perspective. Zamiast karabinu z celownikiem w ekwipunku znajdzie się zapewne wirtualny aparat fotograficzny, którym będzie trzeba "celować" w mijane atrakcje turystyczne. Na dłuższą metę będzie można "zwiedzić" kawał świata, nie ruszając się sprzed ekranu komputera.

Niewinni nie mają nic do ukrycia



Boing Boing 9/12/09: Prywatność użytkowników nie jest ważna, jeżeli ktoś chce trzymać COŚ w tajemnicy, może w ogóle nie powinien był TEGO wcześniej robić - powiedział Eric Schmidt, główny boss firmy Google w odpowiedzi na wątpliwości dotyczącego nowego programu tworzenia historii wzorców zachowań użytkowników najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki.

Reporterzy CNET News opublikowali kilka informacji na temat życia osobistego prezesa Google, które znaleźli, używając... wyszukiwarki Google. CNET News natychmiast zostało zbojkotowane przez Google. Szczyt hipokryzji, czy pan Eric ma COŚ do ukrycia przed opinią publiczną?

Magia i technologia zlewają się w jedno w oczach zdumionej gawiedzi



Neatorama 9/12/09: Niewiadomego pochodzenia światło, rozprzestrzeniające się w ruchu przypominającym spiralę, objawiło się nad niebem Norwegii w nocy z 11 na 12 grudnia.
Fenomen od razu poruszył lawinę spekulacji na temat UFO, tajnych operacji Rosjan, portalu między równoległymi światami itd.

Ktoś przytomny zauważył, że takie efekty można uzyskać za pomocą współczesnej technologii laserowej. Do tej pory żaden rząd ani ośrodek badawczy nie przyznały się do powiązań z tajemniczym eksperymentem.







Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No i takie komentarze jak powyższy są na wagę złota, aż chce się odpowiadać:) Wiem, przyznaję bez bicia, zaniżyłem poziom, ale czasem naprawdę trudno sklecić sensowną "całość" z trzech różnych wątków, na dwa z trzech poruszonych tematów planuje szerszą wypowiedź w rubryce "wolna myśl" ale to tylko plany walczące z ograniczoną ilością czasu wolnego, a trzeci "dokooptowalem" z braku lepszego pomysłu, bo to akurat chwytliwa sensacyjka, swoją drogą ciekawa (norweskie światło). Niestety jakość moich artykułów a częstotliwość ich ukazywania się to dwie rzeczy nie zawsze do pogodzenia;) - brak czasu. Będę musiał zrezygnować z jednej albo drugiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

IMHO: informacje skądinąd ciekawe, choć luźno powiązane. Brakuje mi Twojego szerszego omówienia w formie felietonu łączącego te trzy fakty w bardziej spójną całość. Trudno się czyta taki porwany tekst - proponuję włożyć następnym razem trochę więcej pracy w dopisanie treści, która stworzyłaby z tego jedną zgrabną całość dodając wyrazistą Twoją opinię. Powodzenia! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiązane z tym było w amerykańskim czasopiśmie popularno-naukowym : " N E K S U S - NOWE CZASY ". Nie pamiętam nr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.