Facebook Google+ Twitter

CYFROWA EDUKACJA JAKO NARZĘDZIE ROZWOJU I AKTYWIZACJI SPOŁECZEŃST

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-30 16:34

7 listopada br. w Rzeszowie odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskich konsultacji społecznych, których celem jest zebranie opinii na temat potrzeb i innowacyjnych rozwiązań w edukacji.

Kolejne spotkanie z cyklu ogólnopolskich debat zatytułowanych „CYFROWA EDUKACJA JAKO NARZĘDZIE ROZWOJU I AKTYWIZACJI SPOŁECZEŃSTWA” koordynowanych przez Fundację Innowacyjna Edukacja na szczeblu regionalnym będzie miało miejsce 7 listopada br. w Rzeszowie. Konsultacje odbędą się w Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie przy ulicy Al. Rejtana 16 c.
Celem konsultacji jest zebranie opinii przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych, instytucji współpracujących oraz jednostek samorządu terytorialnego, na temat rzeczywistych potrzeb szkół w kontekście ich rozwoju w ciągu najbliższych lat. Tłem konsultacji jest aktywizacja zawodowa, a więc również wyłonienie takich rozwiązań, które w przyszłości umożliwią pełne odnalezienie się młodych obywateli na rynku pracy.
„Rola i zaangażowanie szkół w proces kształtowania społeczeństwa obywatelskiego jest szczególnie istotna i trzeba je traktować z najwyższą troską i uwagą. Rozwiązania i możliwości zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych jako uzupełnienia podstawy programowej pozwolą nie tylko pogłębiać wiedzę dzieci i młodzieży, ale również wspierać je w rozwoju. Dlatego tak ważny jest etos szkoły, w której kształtują się pierwsze poglądy i ambicje, od których często zależy przyszłość dzieci, niezależnie od zamożności ich rodziców i opiekunów” – powiedziała Agata Tyszkiewicz, Fundacja Innowacyjna Edukacja.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, organy prowadzące szkoły oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i społeczności lokalnych. Konsultacje mają na celu przedstawienie dobrych praktyk i rozwiązań w zastosowaniu technologii komunikacyjno-informatycznych w edukacji na świecie i w Polsce oraz przeprowadzenie dyskusji i zebranie wniosków na poziomie lokalnym.
Podczas konsultacji zostaną poruszone m.in. takie kwestie, jak prezentacja istoty inwestycji w edukację w kontekście społeczno-ekonomicznym, innowacyjnych rozwiązań w zastosowaniu technologii komunikacyjno-informatycznych na terenie województwa podkarpackiego, a także przykłady dobrych i złych rozwiązań na świecie, z których należy wyciągnąć wnioski w kontekście przyszłych inwestycji w edukację w Polsce.
Będzie to kolejna z cyklu debat, które zostaną przeprowadzone w 16 regionach Polski.
W listopadzie zostaną przeprowadzone debaty w kolejnych dwóch regionach kraju: Białymstoku (27 listopada, Podlaski Urząd Wojewódzki) oraz Olsztynie (28 listopada, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki). Konsultacje będą kontynuowane w kolejnych regionach Polski w 2014 roku.

Więcej informacji na temat wydarzenia udziela:

Daria Kozieja
e-mail: d.kozieja@innowacyjnaedukacja.org
tel.: 603 110 172

*****

Fundacja Innowacyjna Edukacja została założona w 2012 roku w Warszawie z myślą o wsparciu rozwoju edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem szkół podstawowych i gimnazjów. Fundacja Innowacyjna Edukacja, pozostając w ciągłej konsultacji z administracją samorządową dociera do wszystkich regionów Polski. Kontaktujemy się ze szkołami w celu weryfikacji ich najbardziej palących potrzeb, a także wybitnych osiągnięć i inicjatyw, realizowanych samodzielnie oraz wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Wspieramy finansowanie i pomagamy znaleźć partnerów.

( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Owocnych spotkań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.