Facebook Google+ Twitter

Cyfrowa edukacja w rozwoju i aktywizacji społeczeństwa- Gdańsk

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-20 11:12

Fundacja Innowacyjna Edukacja zaprasza na konsultacje społeczne pod tytułem „CYFROWA EDUKACJA JAKO NARZĘDZIE ROZWOJU I AKTYWIZACJI SPOŁECZEŃSTWA”. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 25 marca br. w Gdańsku.

Kolejne spotkanie z cyklu ogólnopolskich debat na temat zastosowania technologii komunikacyjno-informatycznych w edukacji odbędzie się 25 marca br. w Gdańsku w sali herbowej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, przy ulicy Okopowej 21/27.
Celem debaty jest zebranie opinii przedstawicieli samorządów terytorialnych, szkół oraz instytucji
i organizacji pozarządowych i społeczności lokalnych na temat przyszłości polskiej edukacji oraz rozwoju narzędzi kształcenia w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologii komunikacyjno-informatycznych. Kontekstem dyskusji jest aktywizacja zawodowa społeczeństwa oraz możliwości dostosowania metod nauczania młodzieży do zmieniającego się rynku pracy.
„Ze względu na zaskakująco wysokie bezrobocie w grupie wiekowej 16-21 lat oraz szczególnie wrażliwą kwestię rosnącej liczby nauczycieli pozbawionych stałej pracy, istotną kwestią staje się powrót do etosu szkoły jako akceleratora rozwoju lokalnej społeczności, w tym jej znaczącego potencjału przeciwdziałania przyszłemu bezrobociu”. – powiedziała Agata Tyszkiewicz, prezes Fundacji Innowacyjna Edukacja.
W dyskusjach wezmą udział zarówno przedstawiciele administracji centralnej i samorządów lokalnych, organów prowadzących szkoły, oraz praktycy - nauczyciele, pedagodzy, przedstawiciele jednostek zajmujących się pomocą społeczną i doradztwem zawodowym.
W trakcie spotkań konsultacyjnych uczestnicy będą rozmawiać o nowoczesnych, światowych metodach nauczania, możliwościach zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych,
a także rozwiązaniach systemowych w nauczaniu. Poruszone tematy pozwolą nie tylko pogłębić wiedzę uczestników spotkań w kontekście indywidualnego rozwoju dzieci, młodzieży
i dorosłych oraz wyrównywania szans, lecz także przeprowadzić dyskusję na temat rzeczywistych
i faktycznych przeszkód oraz możliwości wdrażania zmian w systemie nauczania.
(Joanna Markowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.