Facebook Google+ Twitter

Cyfrowa platforma telewizyjna bez kolęd już 3 stycznia 2015 roku?

Każdą wolną minutę między poszczególnymi programami wypełniają dzisiaj od rana w kanałach TV platformy cyfrowej gł.reklamy i programy nie mające w swojej treści nic w wspólnego z tradycyjnymi świętami mimo, że Święto Trzech Króli za pasemStroiki świąteczne na Placu Mickiewicza w Andrychowie / Fot. Wiesław AdamikTen felieton ukazuje się z małymi zmianami jednocześnie w portalu dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl i w cyklu moich felietonów na portalu lokalnym na Podbeskidziu, gdzie od 3 tygodni doradzam co oglądać rodzinnie w internecie.

Usiłuję jednak najpierw dzisiaj oglądać od rana w sobotę 3 stycznia 2014 roku przez dwie - trzy godziny kanały telewizyjne na tzw. platformie cyfrowej dostępnej każdemu odbiorcy w kraju. Szukam dobrej muzyki. Lubię jednak słuchać przede wszystkim nastrojowej i ludowej muzyki. Nie znajduję jednak dzisiaj ani jednej emisji tradycyjnej muzycznej kolędy czy pastorałki. Przecieram uszy ze zdumienia. To jest program wszystkich sieci w okresie między Św. Bożego Bożego Narodzenia i Trzech Króli? Nie ma ich ani w specjalnych kanałach muzycznych ani kanałacwww.rokiczanki.pl / Fot. www.rokiczanka.plh telewizji publicznej ani w kanale katolickim.

Dlaczego? Nie wiem, osądźcie sami, w każdym razie każdą wolną przestrzeń między poszczególnymi programami wypełniają tylko reklamy nie mające w swojej treści nic w wspólnego z tradycyjnymi świętami: oto reklama "Poznaj Magię", w której dziewczynka demonstruje figury Kung Fu albo clipy w której nasza "piosenkarka" znana z przeboju "My Sławianie" śpiewa w TV FUN: "Niemcy nie rozumieją nas, gdy pijemy wódkę" i że "słowiańska brać lubi dużo pić i spać" Jakaś kapela, która gra w tym clipie muzykę bałkańską i straszy i przegania starszą polską gospodynię w tradycyjnym krakowskim stroju, a kuso ubrane dziewczyny myją pianą traktor.

Na kanale "Trwam" umoralniający film fabularny "Wędrówka w nieznane" - po jego zakończeniu w 10- min. poranku wiadomości nie ma już atmosfery świątecznej, ale gł. wiadomości polityczne i także polityczna kwestia niemocy polskiego rządu pomocy Polakom z Donbasu.Edyta i Łukasz Golcowie w Andrychowie / Fot. Wiesław Adamik Ani jednej kolędy!

Ktoś powie, że przecież kolędy były już w Mikołaja w Wigilię czy pierwszy dzień świat i wystarczy. Ale mnie nie. Zastanawiam się także, czy Polacy w Donbasie śpiewali od 24 do 26 XII 2014 r. polskie kolędy i czy mają mają dostęp do internetu i mogą z sieci wyjąć i dzisiaj fragment wideo z nowej płyty z kolędami Golec uOrkiestra?Wyłączam telewizor i włączam sieć internetową, aby podtrzymać świąteczną atmosferę w moim domu i nie oglądać do Trzech Króli przynajmniej nieświątecznej telewizyjnej discopolowej codziennej sieczki muzycznej. wsłuchuje się także w znakomitą i autentyczną ludową muzykę:


Ale może macie inne zdanie?

(c. d. n.) i ukaże się pod tytułem "Trzej królowie w sieci jadą"

www.rokiczanki.pl / Fot. www.rokiczanka.plPolecam oczywiście:

www.rokiczanka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Prawie 300 odsłon tego felietonu w obronie obecności kolęd zaraz po nowym roku w programach telewizyjnych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Henrykowi za komentarz. Jak (z rzadka) oglądam kanały muzyczne na platformie cyfrowej TV moje odczucie jest takie: ktoś tu wielu z nas chce ogłupić.Albo ma za dość prymitywnych odbiorców. Jednak jest alterrnatywa od tej ":sieczki muzycznej" , na przykład portal youtube.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wieśku brawo! Prawda czasu, prawda ekranu !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, zwłaszcza za uwagę o Małej Rokiczance. Zainteresowało mnie "dorastanie" od 10 lat muzyczne tych dużych i widzę jak od dawna są dobre; https://www.youtube.com/watch?v=RCnC5MscbDc.
A obecne "Małe Rokiczanki" wokalnie dosłownie depczą im po piętach https://www.youtube.com/watch?v=_99c5WsMWIw
A tak poważniej to zastanawiam się ile zaczerpnął Donatan z interpretacji stricte ludowych acz nowoczesnych bo śpiewanych na "szybkich obrotach" takich zespołów jak ten z Rokitna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorze, dzięki za Rokiczanki. Obejrzałam sobie z przyjemnością ale z jeszcze większą przyjemnością obejrzałam Małe Rokiczanki. Świetne dzieciaki. Odkąd jestem babcią chętniej słucham kolęd w wykonaniu dzieci niż naszych zasłużonych artystów. Brzmią normalnie i można sobie razem pośpiewać. Mam nadzieję, że Małe Rokiczanki nagrają kolędy. Na razie nie znalazłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybrałem cytat z youtube akurat do noworocznego tekstu ze względu na ten kulig.

W kwestii niestosownego makijażu solistki w tym konkretnym clipie "To i hola" w wyk. zespołu "Rokiczanka" zgadzam się z panią Grażyną ( a o dwie długości dalej w kwestii kiczowatości nie tylko makijażu poszli twórcy clipów z Cleo), ale dwie kolejne solistki z Rokitna w clipach "Lipka" i "W moim ogródeczku" są jak najbardziej naturalne, świeże i urocze wokalnie, prawda?
W każdym razie słuchałem ich już bardzo wiele razy, czego nie mogę powiedzieć o podobnych nagraniach skądinąd arcyzasłużonego "Mazowsza". Ale za to nowy specjalny program w TV śpiewanych kolęd właśnie wykonanych przez wielki chór "Mazowsza" bardzo mnie poruszył!
Ale... nie znam kolęd w wykonaniu "Rokiczanek" i jak będzie okazja pobiegnę na ich występ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piosenka dawno temu wylansowana przez Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" i moim zdaniem pierwowzór jest lepszy.
Sam klip może i niezły, gdyby nie dłużyzny (panicz na tym swoim koniku jedzie i jedzie jak śnięty), natomiast cynobrowe usta którejś dzieweczki aż kłują w oczy. Żadna szanująca się wiejska panna "...po matuli ładnie wychowana" nie odważy się na taki makijaż.
Szkoda, że zrobił się z tego kicz. Po prostu kicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Triumf Króla Niebieskiego" Trwam w formie clipu wyemitowało przed chwilą jako pierwsza chyba od rana kolędę, ale dopiero przed quizowym programem dla dzieci. Poza tym faktycznie nie nadają raczej w sobotę kolęd ani przed ani po wiadomościach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem natomiast, oba wykonania, "swojskie", czy "obce", są dość dosłowne ;)
Nawet, jeśli prześmiewcze w zamyśle.
Z kogo się śmiejecie ? - natychmiast się nasuwa...
Czy to w ogóle śmiech z mrugnięciem okiem, czy rechot raczej..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zosie" czyli bardzo młode dziewczęta z tego nawiązania do clipu "Rokiczanek" są moim zdaniem jak najbardziej O.K. Natomiast myjące traktor dziewoje z clipu Cleo już nie. Że tak powiem wyglądają "obco".Po prostu z przyjemnością oglądam clipy Rokiczanek, a te z Celo przeciwnie i nie powracam do ich oglądania chyba że zmuszają mnie do tego nadawcy kanały FUN. Radzę tym z FUN zaprosić teraz Rokiczanki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.