Facebook Google+ Twitter

Cyfrowa podróż w czasie - weekendowy happening w Siewierzu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-11 17:23

14 maja na zamku w Siewierzu odbędzie się multimedialny happening historyczny, podczas którego uczestnicy doświadczą cyfrowej podróży w czasie.

Multimedialna podróż w czasie na Zamku Siewierskim jest artystycznym przedsięwzięciem realizowanym na najcenniejszym obiekcie dziedzictwa kulturowego Ziemi Siewierskiej – Zamku Biskupów Krakowskich w Siewierzu.

W ramach wydarzenia odbędzie się cykl atrakcji, do których stworzenia wykorzystano najnowsze techniki cyfrowe i video. Kluczowe dla realizacji projektu jest zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych oraz animacji komputerowych wykorzystywanych do stworzenia 90-minutowego filmu, stanowiącego punkt kulminacyjny projektu. To zderzenie dwóch światów – historycznego i XXI wieku – nadaje wyjątkowości wydarzeniu w Siewierzu.

W ramach wydarzenia odbędzie się cykl atrakcji, często odbywających się równolegle, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać te, które będą dla niego najciekawsze. Oprócz filmu na uczestników wydarzenia będą czekać także cyfrowe „kapsuły czasu”, zwiedzanie zamku z „przewodnikami z epoki”, średniowieczne widowisko teatralne, pokazy broni i dawnego rzemiosła oraz występy zespołów lokalnych i gwiazdy wieczoru – Formacji Nieżywych Schabuff. Wydarzenie rozpoczyna się punktualnie o godzinie 15:00, o godzinie 16:00 wystąpią zespoły lokalne, o godzinie 17:00 rozpocznie się widowisko teatralne, koncert FNS rozpocznie się o godzinie 18:00, a o godzinie 20:00 podróż zakończy projekcja filmu „Multimedialna podróż w czasie”.

Radek Wierzbicki
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.siewierz.pl oraz http://www.facebook.com/pages/Multimedialna-podr%C3%B3%C5%BC-w-czasie-na-Zamku-Siewierskim/134995786523907.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.