Facebook Google+ Twitter

Cyfrowi platformersi

Rozumiem, że newsem jest dopuszczenie Olechowskiego przez Tuska do prawyborów prezydenckich w PO. Zawsze jak jest po nazwisku i to znaczących osób to jest ciekawie. Zresztą ewentualne wciągnięcie Olechowskiego w pułapkę prawyborów jest interesujące.

Tusk, w swojej polityce miłości, może sobie pozwolić na taką propozycję. Bo premier jest pewny rezultatu - rzesze platformerskie doskonale pamiętają jak Olechowski rozstawał się z PO. Jego manifest pożegnalny zawierał dosyć druzgocącą krytykę partii rządzącej. Założyciel Platformy miał do tego prawo. Ale skoro tak, to teraz żenadą jest puszczanie oka do pomarańczowo-niebieskich. A fe Panie Kandydacie!

Piszę o tym, dlatego, że zapewne ten news będzie zajmował dzisiaj umysły klasy politycznej
i komentatorów. I w ten sposób możemy przegapić bardzo ważną propozycję. Dla mnie
z rozlicznych weekendowych wywiadów Tuska najważniejsze jest zgłoszenie możliwości [a]internetowych prawyborów prezydenckich w Platformie[/b]. Jak na polską rzeczywistość, dla mnie jest to rewolucyjna propozycja. Tusk powiedział, że nie dopuści by Komorowski, Sikorski, Bielecki, Gronkiewicz czy …Balcerowicz jeździli po kraju. Nie pozwoli na podróże i przekonywanie do swojej kandydatury poprzez umniejszanie pozycji innych pretendentów.

Zamiast tego pięćdziesiąt tysięcy członków Platformy może poprzez internet (lub przez regionalne struktury) wypowiedzieć się, kto powinien reprezentować PO w Pałacu Prezydenckim. To byłby olbrzymi krok na drodze rozwoju polskiej demokracji. Krok w najlepszą możliwą stronę, bo skoro mamy taki cud cywilizacji jak internet to powinno się z tego narzędzia korzystać jak najwięcej. Poza tym Tusk w swoich planach na resztę kadencji (i następną) za jedną
z najważniejszych spraw dla Polski uważa rozwój cywilizacyjny m.in.: przez powszechny dostęp do szerokopasmowego internetu i cyfryzację bibliotek. Tusk zastał Polskę analogową, chce zostawić (no, no - nie tak prędko) - cyfrową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Już niebawem się przekonasz..."..bardzo zachęcająco to brzmi, szkoda, że tak tajemniczo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko powiedz mi Jarku - co z tym zrobić? Jak zebrać te "tysiące ludzi", o których piszesz? Chętnie jakąś cegiełkę do tego bym dołożył...Co do oceny kandydatów- niestety zgoda. Pisze "niestety" bo dla mnie Komorowski osiągnął już swój pułap...Oczywiście można powiedzieć jak Palikot, że skoro Kaczyński jakoś tam radzi sobie w Pałacu ( "małpki" pomagają) to on też może. No więc Komorowski w tym sensie tez się nadaje. Tyle, że szkoda naszego czasu...Wczoraj obejrzałem "dokument" o Jaruzelskim. Drażnią mnie jednostronne jego oceny. Ale ja też mam ból do J. ale całkiem inny. On chyba musiał wprowadzić stan wojenny. Ale w efekcie zabrał mi 10 lat życia...I to w bardzo ważnym życiowo momencie - kiedy startowałem w życie zawodowe i żaden everest nie był mi za wysoki...Gdybym z moją "parą" trafił na okres 1989 i dalej to byłbym w innej rzeczywistości. A tak to miałem kartki na cukier i komisarzy wojskowych w zakładach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.