Facebook Google+ Twitter

Cyfrowy Polsat wchodzi na giełdę

24 września br. przedstawiono Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny Cyfrowego Polsatu. To największa w historii polskiej Giełdy oferta spółki prywatnej.

 / Fot. http://www.cyfrowypolsat.pl/index.cpJak twierdzi Gazeta Wyborcza, na Giełdzie Papierów Wartościowych pojawić się ma najpierw Cyfrowy Polsat, a następnie Telewizja Polsat. Zygmunt Solorz planuje pozyskać dzięki swojej ofercie nawet 4 miliardy złotych! Wartość spółki wynosi około 5 miliardów.

Emisja akcji Cyfrowego Polsatu ma wartość ponad miliarda złotych. Zostanie przeprowadzona równolegle w Warszawie i Londynie. Z uwagi na dynamiczny rozwój, znawcy prognozują ogromne zyski.

Cyfrowy Polsat to największy operator płatnej telewizji satelitarnej w Polsce. Do maja bieżącego roku udało się pozyskać ponad półtora miliona abonentów. Od tego, czy będzie popyt na papiery, zależy decyzja samego Polsatu o wypuszczeniu akcji.

Wprowadzenie spółki na giełdę to dla Solorza istotny krok w świetle prowadzonych negocjacji z niemieckim inwestorem - wydawnictwem Axel Springer. Podpisano już umowę sprzedaży 25,1 procent akcji Polsatu za kwotę maksymalną 300 milionów Euro. Jednak umowa wciąż nie została sfinalizowana. Mówi się, że właściciel spółki zwleka z finalizacją, by podnieść stawki za sprzedawany pakiet.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ sprawnie napisany :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojj coś mi sie zdaje, że Maciej kolejny poradnik napisze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek - a jak to się robi?:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natalio - jak to robicie że macie zdjęcia stron?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.