Facebook Google+ Twitter

Cyfryzacja. Zdążymy do roku 2012?

Komisja Europejska wymaga od nas by cała Polska przeszła na telewizję cyfrową do roku 2012. Czy zdążymy?

W zeszły czwartek odbyła się konferencja prasowa Czy Cyfrowa Polska podzieli los autostrad? zorganizowana przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stronnictwie Dziennikarzy Polskich. Rozmawiano na niej o przyszłości polskiej cyfryzacji i o tym czy Polsce uda się spełnić wymogi Unii. Według niektórych zebranych nie wygląda to zbyt optymistycznie.

- Mówiąc szczerze i przewrotnie, to ja chciałabym, żeby telewizja cyfrowa była tak zaawansowana jak autostrady w Polsce, bo wbrew temu co się powszechnie uważa, autostrady choć rok temu startowały, są bardzo zaawansowane i są bardzo dobrze prowadzone, natomiast telewizja cyfrowa nie - powiedziała Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Konferencję było można oglądać na żywo, ale niestety transmisja nie cieszyła się zbyt dużą popularnością wśród internautów (miała zaledwie 122 widzów). Po części dlatego, że temat cyfrowej telewizji w Polsce wielu Polaków po prostu nie interesuje. Jeszcze. Inna sprawa, że o samej konferencji nie było nic słychać. Takie wydarzenia powinny być mocno reklamowane. Szczególnie na dwa lata przed ostatecznym terminem przejścia na sygnał DVB-T.

Czy telewizja cyfrowa ma się u nas lepiej niż autostrady? Jakie jest Wasze zdanie?

Zapis konferencji można znaleźć pod tym adresem.

Więcej podobnych wpisów przeczytasz na blogu HDTVmania.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.