Facebook Google+ Twitter

"Cygańska dusza". Malarstwo i muzyka w Żelazowej Woli

W sobotę 4 czerwca w Żelazowej Woli w restauracji Polka odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Miaśkiewicza pt. "Cygańska Dusza". W otwarciu ekspozycji wziął udział burmistrz miasta Sochaczewa Piotr Osiecki.

 / Fot. Jarosław Miaśkiewicz Ta sama wystawa ma dwa tytuły. W maju 2011 roku zaprezentowana została jako "Muzyka Słońca", a teraz, w czerwcu 2011 roku, jako "Cygańska Dusza". Na wernisażu został pokazany "Laur Sochaczewski" - obraz nagrodzony w 2006 roku w konkursie plastycznym pod tym samym tytułem przez malarza i profesora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Andrzeja Nikandera Prokopiuka.

Czytaj też: "Muzyka słońca". Malarstwo w Żelazowej Woli

Wernisaż odwiedził burmistrz miasta Sochaczewa Piotr Osiecki z żoną oraz inni zaproszeni goście, m.in. Zofia Bernacka, przewodnicząca fundacji "Jesteśmy razem", przy której ma powstać stowarzyszenie upamiętniające światowej sławy malarza postimpresjonistę Władysława Ślewińskiego, który urodził się 1 czerwca 1856 roku w Białyninie nad rzeką Pisią niedaleko Sochaczewa.

Wernisaż mój miał oprawę muzyczną. Goście mogli posłuchać tegorocznej maturzystki Andżeliki Orzeszek, która głos kształciła w Boryszewskim Domu Kultury pod kierunkiem Jolanty Kawczyńskiej, a obecnie uczy się w Teatrze Buffo w Warszawie.

Managerem wernisażu i wystawy jest Robert Rajewski, generalny manager "Polki" w Żelazowej Woli.

Czytaj też:
"Malujące Ewy - odsłona trzecia"

Na wernisażu opowiedziałem o swoich planach i możliwości otwarcia kolejnej wystawy w szkole muzycznej w Sochaczewie, w czym wspierają mnie: dyrekcja placówki oraz mój manager artystyczny Zofii Bernackiej.

Wystawa pokazuje 15 prac w technice olejnej na płótnie. To przede wszystkim tancerki flamenco i cyganki, które tańczą do pieśni o miłości.

Zapraszam do obejrzenia wystawy. Czynna będzie do końca czerwca 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujące.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.