Facebook Google+ Twitter

Cygańskie rytmy i sufickie brzmienie na Word Music Festiwal

W piątkowy wieczór na warszawskim festiwalu wystąpili muzycy reprezentujący dwa odmienne style. Publiczność usłyszała dynamiczny koncert Titi Robina oraz wymagający skupienia Razy Khana. Oba niezwykle przypadły do gustu publiczności.

Piątkowy koncert dwóch niezwykłych muzyków Razy Khana (Indie) i Titi Robina (Francja) był jednym z ostatnich wydarzeń tegorocznego festiwalu.
Francuski artysta zaprezentował utwory z albumu Riverbanks, gdzie z całą mocą widoczne są wpływy Indii, Turcji i Maroka. Już na wstępie muzyk zyskał sympatię publiczności zwrotami wypowiedzianymi w języku polskim. Podczas występu artysta zaprezentował utwory o różnym charakterze. Dynamiczny występ niesłychanie przypadł publiczności do gustu.Titi Robin zagrał w Warszawie wraz z pięcioosobowym zespołem będącym mieszanką kulturalną. Na tureckim flecie zagrał Silan Celik z Turcji, na sarangi Murad Ali z Indii, na gitarze afrykańskiej Mahdi Nassouli, Ze Luis Nascimento na bębnach z Brazylii oraz Francis Varis na akordeonie z Francji. Ostatni z wymienionych muzyków posiada polskie korzenie, więc wizyta w Warszawie była dla niego szczególnym wydarzeniem. Sam Titi Robin był spiritus movents całego przedsięwzięcia.

Tego dnia muzyka Titi Robina wyrażała to, co słowa przekazać nie potrafią.
Niezwykłe połączenie instrumentów sprawiało, że z całą pewnością było to musique sans frontières (muzyka bez granic) na festiwalu Skrzyżowania Kultur. Muzyk od dawna posiada swój niepowtarzalny styl. W 1993 r. nagrał „Gitans” (Cygan), który był hołdem dla społeczności lokalnej. Artysta w nowym projekcie Riverbanks stara się połączyć muzykę artystów reprezentujących różne gałęzie wielkiej rodziny cygańskiej z północnych Indii po Andaluzje. Do tego wplata motyw orientu nadając swojej muzyce niepowtarzalny charakter i styl.
Titi Robin jako niezwykły indywidualista zaprezentował tego wieczoru Word Music XXI wieku. Nie bez przyczyny Charcie Gillett określił go, jako jednego z największych światowych muzyków i wizjonerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.