Facebook Google+ Twitter

Cykl krótkich opowiadań – horrorów, opartych na Mitach Cthulhu

„Zielony Las Nadziei” Marka Pietrachowicza i jego trzecia z kolei książka, stanowi cykl horrorów, opartych wiernie na kanonie Mitologii Cthulhu według Howarda Phillipsa Lovecrafta, ojca współczesnej opowieści grozy z gatunku science fiction

 / Fot. Marek Piertachowicz - Zielony Las NadzieiPonadczasowy fenomen Mitów Cthulhu, w których pradawne, przerażające sekrety, trwające „wraz z dziwnymi eonami” i zagrażające ludzkości, przenikają i wkraczają do autentycznego świata Wschodniego Wybrzeża USA dwudziestego stulecia, jest doceniany przez kolejne pokolenia Czytelników.

Charakterystycznym rysem opowiadań z Mitów, jest narastanie atmosfery tajemniczości i niesamowitości, lęk wyostrzający zmysły i zaledwie ocieranie się o samo jądro grozy, przyprawiające bohaterów o obłęd i zmuszające do walki o życie – nie tylko własne.

Wierny tej konstrukcji oraz kanonowi jest także Marek Pietrachowicz. Autor umieścił w roli głównego bohatera okultystkę i psycholożkę o celtyckich korzeniach – w końcówce dwudziestego wieku, w wymyślonym przez Lovecrafta miasteczku Arkham w Massachusetts, w kampusie Miskatonic Universtiy, i splótł jej losy z zimnowojennymi zmaganiami dwóch światowych supermocarstw. Przydając jej na dodatek za pomocnika naszą rodaczkę – uciekinierkę zza Żelaznej Kurtyny. Tło dla opowiadań stanowią autentyczne (bądź mogące mieć miejsce) wydarzenia i sytuacje oraz fakty, zaczerpnięte z historii okultyzmu.

Każde z opowiadań, przeznaczonych dla dojrzałego Czytelnika, starannie opracowanych i umieszczonych w mrocznym kanonie Mitów Cthulhu, stanowi kompletną całość, niemniej jednak od pierwszego do ostatniego, następują one chronologicznie po sobie. I odzwierciedlają kolejne zmagania z obłędem, jakie podejmuje bystra, obeznana z okultyzmem i seksowna główna bohaterka, dla odroczenia nadejścia Apokalipsy i oddalenia od świata ludzi kolejnych wcieleń grozy i awatarów Wielkich Przedwiecznych.

więcej o powieści

Informacje o autorze:
Marek Pietrachowicz – astrofizyk i psycholog kliniczny, prowadzi studio psychologiczne „Strefa Zrozumienia” w Śródmieściu Warszawy. Użyczył głównej bohaterce swych własnych zainteresowań i fascynacji światem przyrody, tudzież fetyszami oraz mistycyzmem i duchowością. Obdarzył ją również właściwą sobie otwartością na inne religie i kultury. „Zielony Las Nadziei” był eksperymentem, polegającym na – udanej zdaniem autora, choć ostateczną ocenę pozostawia Czytelnikom – próbie przeniesienia protagonistki swego średniowiecznego cyklu książek „Mądrość Wiedźmy” do czasów współczesnych i obdarzenia jej zdobyczami techniki i myśli późnego XX wieku - czasów jego dzieciństwa. Jako wielbiciel prozy H.P. Lovecrafta, Marek Pietrachowicz nie wahał się zapożyczyć z kanonu Mistrza i postawił sobie za punkt honoru wierne i rzetelne odtworzenie atmosfery i folkloru Mitów Cthulhu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.