Facebook Google+ Twitter

"Cykliści" - zabawne wesele w ramach Festiwalu Teatralnego Walizka

9 czerwca 2011 roku na Starym Rynku w Łomży odbył się spektakl "Cykliści" z udziałem publiczności.

 / Fot. Teatr Lalki i Aktora w Łomży.Festiwal teatralny Walizka zorganizowany w ramach Dni Łomży odbywa się już po raz 24. i został zorganizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży i parafię p.w. Krzyża Świętego w Łomży. Podczas festiwalu swoje spektakle wystawiło pięć teatrów z Polski (z Poznania, Białegostoku, Łodzi oraz Wrocławia) i osiem z zagranicy (z Rosji, Białorusi, Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Serbii oraz Izraela). Podczas festiwalu odbyły się także imprezy towarzyszące, np. spektakl „Ślepcy” w reż. Jerzego Zoń z teatru KTO z Krakowa czy np. wczorajszy spektakl uliczny z udziałem publiczności w reż. Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka.

Spektakl "Cykliści" został wystawiony przez Teatr Porywacze Ciał z Poznania. Opowiada o zwariowanym weselu bractwa cyklistów. Akcja spektaklu oparta była na zabawnym i pełnym barw korowodzie szalonych weselników, przede wszystkim niezwykłych rowerzystów a także całej publiczności. Najlepiej się bawiły dzieci. Wesele zaczęło się zaproszeniem wszystkich widzów bliżej, poczęstowaniem szampanem (bezalkoholowym, piccolo). Następnie Panna Młoda zabrała wszystkie prezenty i zaczęła uciekać przed swoim nowo poślubionym mężem. W tle cały czas był odtwarzane weselne śpiewki, para młoda podśpiewywała sobie inne teksty typu: „Mamy dwójkę dzieci, mamy dwójkę dzieci. Już nam trzecie w drodze leci”. Człowiek - orkiestra komentował wszystko na żywo. Było wesoło, groteskowo, absurdalnie. Trochę było pirotechniki, ale przede wszystkim było kolorowo.

 / Fot. Paweł Dąbrowski / Fot. Paweł Dąbrowski

Zdjęcia ze spektaklu możesz obejrzeć na Wiadomosci24.pl: część I, część II, a wszystkie (ponad 100) znajdziesz na http://pdabrowski.art.pl/cyklisci.


 / Fot. Paweł Dąbrowski / Fot. Paweł Dąbrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.