Facebook Google+ Twitter

Cyklon Funa zbliża się do wysp państwa Vanuatu

Potężnych ulew, wiatru, którego prędkość dochodzić będzie do 160 km/h i w konsekwencji dużych zniszczeń. Tego mogą się spodziewać w najbliższych dniach mieszkańcy państwa Vanuatu.

Cyklon tropikalny Funa / Fot. U.S. NavyCyklon tropikalny Funa ciągle nabiera sił. W piątek formacja ta osiągnie pierwszą kategorię co znaczy, że prędkość wiatru będzie w porywach osiągać 150-160 km/h, a fale będą osiągać wysokość nawet 2 metrów. W miarę przesuwania się na południe cyklon będzie ciągle przybierać na sile.

W sobotę, według meteorologów, osiągnie trzecią kategorię. Oznacza to prędkość wiatru dochodzącą w porywach do 210 km/h. Woda morska zostanie spiętrzona do wysokości 4 metrów co w połączeniu z falowaniem może dawać ściany wody uderzające w ląd o wysokości 5-6 metrów. Bardzo obfite opady deszczu będą powodować powodzie. Państwo Vanuatu położone jest na wyspach pochodzenia wulkanicznego / Fot. Wikipedia.pl / public domainNależy się spodziewać dużych strat materialnych i ofiar w ludziach.

Vanuatu to stosunkowo młode wyspiarskie państwo w Oceanii położone na 83 wyspach Nowych Hebrydów. Wyspy te są pochodzenia wulkanicznego. Kraj ten zamieszkuje blisko 200 tys. ludzi, samo państwo należy zaś do tzw. rajów podatkowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

plus dla maniaka czyli dla Ciebie Piotrze :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ta przyszłość mnie cieszy, bo pracy mi nie zabraknie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

taka nas przyszłośc czeka...
będzie tego co raz to więcej..
plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr a Ty jak zawsze na straży informacji o siłach i wybrykach natury, plus:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.