Facebook Google+ Twitter

Cyklon przeniósł się z Birmy nad Tajlandię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-04 11:14

Co najmniej cztery osoby zginęły w dawnej stolicy Birmy Rangunie w wyniku przejścia przez miasto cyklonu Nargis. Miasto w dalszym ciągu pozbawione jest prądu i wody, a dachy zniszczonych domów, powywracane drzewa oraz porozbijane samochody tarasują ulice.

Eksperci ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych może okazać się wyższa, kiedy nadejdą pełne wiadomości z wybrzeża oraz delty rzeki Irrawaddy. To właśnie tam uderzyły kilkumetrowej wysokości fale morskie niesione cyklonem. Według wstępnych danych zabudowa w delcie Irrawaddy zniszczona została w 50 proc.. W dalszym ciągu nie działa międzynarodowe lotnisko w Rangunie. Władze zapowiadają, że odbudowanie zniszczonych linii energetycznych oraz telekomunikacyjnych może zająć nawet miesiąc. Władze sąsiedniej Tajlandii przeprowadziły w związku z cyklonem ewakuację kilkuset turystów z wysp położonych na Morzu Andamańskim. W akcji uczestniczyły okręty marynarki wojennej tego kraju.

Obecnie cyklon przechodzi nad północno-zachodnią Tajlandią, ale prędkość wiatru spadła poniżej 200 kilometrów na godzinę. Intensywne opady deszczu grożą jednak podtopieniem wsi i osad, oraz wywołaniem lawin ziemnych w górzystej części Tajlandii.Krzysztof Renik, New Delhi/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.