Facebook Google+ Twitter

Cyklon Stefan szaleje nad Bałtykiem. W całej Polsce wieje bardzo silny wiatr

Cyklon "Stefan" przemieszcza się nad Bałtykiem. Silny i porywisty wiatr odczuwalny jest również na południu Polski. W górach może osiągnąć 100 kilometrów na godzinę.

 / Fot. Karen L. Nyberg/AP/AIPNad środkowym Bałtykiem przemieszcza się niewielki ale bardzo aktywny cyklon „Stefan”. Jego centrum z ciśnieniem około 1007 hPa znajduje się w godzinach rannych w rejonie Gotlandii. Po południu centrum niżu znajdzie się nad Łotwą. Z niżem związany jest silny, porywisty wiatr nad południową Skandynawią i Niemcami, osiągający w porywach nad morzem do 90-100 km/h - informowała w poniedziałek rano synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem w dzień 13 kwietnia ze średnią prędkością 35 km/h, ale w porywach do 75 km/h. Silny wiatr odczuwalny jest m.in. w Częstochowie, Katowicach i Bytomiu. - Niż w czasie wędrówki na wschód obejmuje swoim wpływem również Polskę. Wiatr od północnego zachodu nasila się, osiągając o godz. 7,00 w porywach 85km/h w Świnoujściu, 70 km/h w Szczecinie, 60 km/h, Kołobrzegu i Ustce.

W ciągu dnia pas silnych porywów wiatru zachodniego i północno-zachodniego będzie przemieszczał się znad Pomorza Zachodniego w stronę Zatoki Gdańskiej i dalej Warmii, Mazur, Podlasia. Porywy wiatru najsilniejsze będą na Wybrzeżu do 80-100 km/h. Na Pomorzu, w północnej Wielkopolsce, na Kujawach, Warmii, Mazurach, północnym Mazowszu, Suwalszczyźnie i Podlasiu do 80-90 km/h, w głębi kraju do 50-75 km/h w górach powyżej 100 km/h - wylicza synoptyk.

Czytaj także: Jak wygląda Ziemia z ISS? Zobaczcie zapierające dech fotografie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (zdjęcia)TVN Meteo/x-news

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.