Facebook Google+ Twitter

Cyklon w Indiach: Zginęło 20 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-26 10:03

W wyniku cyklonu, który przeszedł nad Bengalem Zachodnim w Indiach zginęło co najmniej dwadzieścia dziewięć osób. Według miejscowych władz, liczba ofiar może być większa. Z wielu zalanych miejscowości nie napłynęły bowiem jeszcze dane o skutkach kataklizmu.

Życie w Kalkucie i w delcie Gangesu zostało sparaliżowane. Wiatr połączony z ulewnym deszczem wyrywał drzewa, niszczył zabudowania, a woda zalewała ulice i podmywała domy. Najwięcej ofiar śmiertelnych spowodowały przewracające się drzewa oraz gwałtowny przybór wód na terenie delty Gangesu. W niektórych jej częściach poziom wody podniósł się o trzy metry podtapiając całe osady oraz duże obszary pól uprawnych.

W akcji ratowniczej biorą udział oddziały paramilitarne oraz wojsko. Ewakuowano ponad sto tysięcy osób. Wśród poszkodowanych rozdzielana jest woda pitna i racje żywnościowe.
Podobna sytuacja panuje w sąsiednim Bangladeszu. Z obszarów nawiedzonych przez kataklizm władze ewakuowały tysiące osób.

Siła wiatru znacznie osłabła, ale nadal na obszarze Bengalu Zachodniego pada ulewny deszcz utrudniający akcję ratowniczą i pomoc.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.