Facebook Google+ Twitter

Cyklotrial w Nowem Bystrem

Nowe Bystre kolejny raz zorganizowało zawody trialowe na rowerach. Pogoda dopisała, uczestnicy również. Zawody odbyły się 19 września 2010.

Zawodnicy zmagali się nie tylko z własnymi słabościami, ale również z naturą. / Fot. Robert UrbańskiGmina Poronin, która jest otwarta na organizacje wszelkiego rodzaju imprez sportowych, goszcząc na swoim terenie w 2010 roku kolarzy, uczestników Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz Tour de Pologne przygotowała się również do organizacji kolejnej imprezy kolarskiej, tym razem trialu rowerowego.

Impreza odbyła się 19 września 2010 r. w Nowem Bystrem. Bazę zorganizowano w Zajeździe Cieplica u pana Krzysztofa, który jest pasjonatem rowerów. Tradycyjnie, już po raz szósty, uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych konkurowali w ramach rozgrywek Małopolskiej Młodzieżowej Ligi Trial.

Podczas zawodów zawodnicy prezentowali wysoki poziom / Fot. Robert UrbańskiW bieżącym sezonie ranga imprezy znacznie wzrosła. Polski Związek Kolarski zlecił organizatorom przeprowadzenie indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet oraz III serii Drużynowych Mistrzostw Polski. Impreza miała charakter międzynarodowy, pojawiła się mistrzyni świata ze Słowacji.

W głównych konkurencjach: elity, junior oraz kobiet zawodnicy ubiegali się o Puchar Wójta Gminy Poronin. Rywalizowały ze sobą m.in. zawodniczki z Podhala: Sonia Klich, Stefania Staszel (Nowy Targ) - występujące w barwach Aquila Wadowice oraz Marcelina Matuszewska (Nowe Bystre) - występująca w barwach Dębnicki KS PKS Kraków.

Zawody odbyły się zgodnie z planem na pięciu odcinkach i do końca nie było wiadomo, kto jest najmocniejszy. Dopiero po przejechaniu ostatniego zawodnika można było z całą pewnością powiedzieć kto był najlepszy.

Relacja foto (ponad 300 zdjęć) w serwisie Zakopiec.INFO, który był patronem medialnym imprezy.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.