Facebook Google+ Twitter

Cymański dla Wiadomości24.pl: Parlament Europejski to Wieża Babel

- Przestrzegano mnie, że tu jest prawdziwa Wieża Babel i mówiono, że jak będę wychodził, to żebym zabrał ze sobą kłębek wełny i rozwijał go po korytarzach. Było to pół żartem, pół serio, ale rzeczywiście coś w tym jest - stwierdził w rozmowie z Wiadomościami24.pl świeżo upieczony europoseł Tadeusz Cymański.

Sala obrad Parlamentu Europejskiego / Fot. Paweł Kiliański- Moje uczucia są trochę mieszane, ponieważ jest tu ogromna grupa osób i nawet proceduralnie, przy klasycznym sposobie głosowania w kopertach podczas obrad, zajmuje to strasznie dużo czasu. To daje wyobrażenie na temat ogromu tej instytucji - przekazuje swoje wrażenia Wiadomościom24.pl Tadeusz Cymański z PiS.

Wybór Jerzego Buzka na szefa PE skomentował zaś tak: - Cieszę się z wyboru naszego byłego premiera. Zaskoczyły mnie jednak trochę wyniki pierwszej tury głosowań. Miałem takie wrażenie i przekonanie, że wybór 14 wiceprzewodniczących jest owocem pewnego ustalenia politycznego, tak jak to ma miejsce w polskim parlamencie - stwierdził Tadeusz Cymański.

Zapytany o dobór komisji świeżo upieczony europoseł odpowiedział: - Zgłosiłem swoja kandydaturę do dwóch komisji, w których chciałbym działać. Jedna to Komisja Polityki Społecznej, a druga równie interesująca, Komisja Zdrowia. Gdzie się znajdę ostatecznie, zadecydują gremia poszczególnych partii, które muszą ocenić nie tylko chęci, ale także możliwości danego kandydata.

Czego zaś kazał sobie życzyć europoseł Cymański? - Myślę, że trzeba mi życzyć przede wszystkim cierpliwości. Jestem trochę onieśmielony, ale to przecież normalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Cymański zapisał sie do dwóch komisji bo są interesujące ale czy ma jakieś pojęcie w tych tematach to chyba kolejny figurant.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztofie - uprzedziłes mnie, więc nie bede powtarzać po co komu kłebek nici. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam wrażenie, że posłowi Cymańskiemu jak często pomyliły się przysłowia i motywy. Wieża Babel dotyczy raczej niemożności porozumienia się, natomiast po nitce (Ariadny, zresztą) wychodził tezeusz, ale z labiryntu, a nie z Wieży Babel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dla Kasi Blak przypomnienie, że z list PO dostał się Bogdan Kazimierz (?) Marcinkiewicz, który zajmował się instalacjami elektrycznymi. Nazwisko miało dać głosy, ale innym. I co on teraz ta, będzie robił?:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

dostałec nową kierownicę od pojazdu uniii europejskiej , ale paniętaj wez własny bagaz zycia , autynbiotyk który siebie udoporni od gadów itp / czyli od polityków którzy nie dostali się do unii oraz od zły dziennikarzu / ale moje strony zyczę duzo zapałów oraz ogromnie energii o walkę lepszą polskę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedny ci nasi posłowie, żeby na "stare lata" uczyć się obcego im języka. Nie jest tak w życiu łatwo.... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Podobno Jarek kazał Cymańskiemu z Ziobrem nauczyć się siedmiu, żeby nie byli posłami czwartej kategorii... ;-) "

Ani piątym kołem u wozu, ani tam gdzie kucharek sześć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak on biedny wyglądał jak się dowiedział, że będzie musiał iść do europarlamentu, mhihihi. No śmieszy mnie to do dziś. Pewnie założył, że się nie dostanie a tu zonk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę, że na nasze warunki jeden z najaktywniejszych (albo bardziej - medialnych) posłów, co w polityce jest jednym z priorytetów, zgodnie z zasadą - "nie ważne jak o Tobie mówią, ważne, aby mówili" - choć w przypadku posła Cymańskiego, opinie są raczej pochlebne. Czy sprawdzi się w polityce unijnej, czas pokaże, choć bardziej widziałbym go w Sejmie...no ale zarobki nieporównywalne:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po naszemu. Nie no ok języki ważna rzecz ale taki niemiecki poseł EU też pewnie po naszemu nie umie czy po angielsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.