Facebook Google+ Twitter

Cymański: Kara dla Ziobry byłaby krzywdząca i niesprawiedliwa

Cymański twierdzi, że ukaranie Ziobry przez rzecznika dyscypliny PiS byłoby złym posunięciem. Zaprzecza też pogłoskom o tworzeniu przez Ziobrę nowej formacji.

 / Fot. .Tadeusz Cymański powiedział w wywiadzie dla Onetu, że ukaranie Ziobry byłoby "nie tylko krzywdzące i niesprawiedliwe", ale mogłoby doprowadzić do spadku zaufania partii u jej wielu wyborców. Zapytany o wykluczenie Ziobry, odpowiada, że "pytanie o przyszłość Zbyszka Ziobro w PiS jest ciągle otwarte" i jednocześnie ma nadzieję, że europoseł będzie mógł nadal działać w PiS. Głosy, jakoby Ziobro zmierzał do utworzenia nowej formacji, nazywa spekulacjami, sam mówi, że nie rozważał takiego scenariusza. Ostatnie wypowiedzi Ziobry nazywa "słusznymi" i zapowiada, że będzie wspierał zawarte w nich postulaty.

Cymański odniósł się także do ostatnich słów radnego Warszawy, Macieja Maciejowskiego, w których nazwał prezydenta Komorowskiego m.in. "pajacem". Polityk uważa je za "skandaliczne i niedopuszczalne", jest zdania, że samorządowiec powinien za nie przeprosić.

Zbigniew Ziobro, który jest wiceprzewodniczącym PiS, wraz z Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim mają pojawić się dzisiaj u rzecznika dyscypliny PiS, Karola Karskiego. Komitet Polityczny PiS ma zająć się m.in. listem Zbigniewa Ziobry do Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: Onet

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.