Facebook Google+ Twitter

Cymański: Nadzieja umiera ostatnia. PiS podejmie decyzję ws. "Ziobrystów"

W piątek, 18 listopada 2011 roku, Sąd koleżeński Prawa i Sprawiedliwości zadecyduje o najbliższej przyszłości Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego oraz Tadeusza Cymańskiego. Europosłowie domagają się uchylenia decyzji ws. wykluczenia ich z partii.

 / Fot. PAP/Jacek Bednarczyk"Być może (podczas posiedzenia sądu - przyp. red.) będziemy mogli poznać konkretne zarzuty, za co zostaliśmy wyrzuceni z PiS" - powiedział dla TVN24, Tadeusz Cymański. Europoseł dodał, że wytłumaczenie, które usłyszał wcześniej było niewystarczające i zbyt ogólnikowe. "Znamy tylko ogólne uzasadnienie, że chodzi o "szkodzące PiS" wypowiedzi, może będziemy mogli dowiedzieć się, o które konkretnie wypowiedzi chodzi" - tłumaczył.

Dziennikarze spytali Cymańskiego, czy liczy jeszcze na zmianę decyzji Komitetu Politycznego PiS, skoro - wspólnie z kolegami - skierował sprawę do Sądu koleżeńskiego. "Tak, choć jest to "nadzieja" z powiedzenia "nadzieja umiera ostatnia"" - odparł polityk.

Piątek - termin ostateczny


Także w najbliższy piątek, 18 listopada br., w życie ma wejść uchwała ws. klubu "Solidarna Polska", przygotowana przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. KP ustalił, że właśnie do tego terminu "Ziobryści" mają czas na zmianę zdania - tj. wystąpienia z nowo utworzonego klubu i powrotu do PiS.

Jak dotąd nikt z osiemnastu posłów "Solidarnej Polski" nie skorzystał z możliwości reemigracji do partii Kaczyńskiego.

Powrócą do PiS?
Nie wiadomo, czy europosłowie przybędą na posiedzenie wspólnie czy oddzielnie. Według informacji przekazanych przez PAP, każdy z polityków zaproszenie na inną godzinę - Zbigniew Ziobro na 12, Jacek Kurski na 13, a Tadeusz Cymański na 14. Cała trójka, o stawieniu się na posiedzenie, dowiedziała się drogą elektroniczną.

Źródło: TVN24.pl


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 16.11.2011 19:56

Wrócą skruszeni do PiS. Do PO nie ma powrotów! W PO ,Tuska daje wilczy bilet tylko w jedną stronę.

Tusk dobija wszystkich - na śmierć!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 16.11.2011 19:36

PiS jest w rozsypce. Kaczyński już nie kojarzy co mu podpowiadają zausznicy .Najbliższe otoczenie prezesa dba o własną przyszłość nie o partię. Zibryści to 4 grupa [ partia ?] , która nie zgadza się z linią partii i odchodzi. Prezes nie znosi sprzeciwów i jak powiedział Kamiński wszędzie widzi potencjalnych wrogów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 16.11.2011 18:01

Ziobryści już nie wrócą do PiS-u. Sprawa jest zbyt honorowa aby korzyć się przed Karskim. Powrót jest równoznaczny z marginalizacją tych osób i publiczne poniewieranie. Pan Błaszczak i Hofman już by się o to postarali. Padło tyle niepotrzebnych słów ,że powrót jest niemożliwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.