Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11905 miejsce

Cypr Północny zniesie kary za seks homoseksualistów

Cypr Północny, część Republiki Cypryjskiej i samozwańcze państwo zamieszkiwane przez ludność turecką, zniósł karę pięciu lat pozbawienia wolności za stosunki seksualne między gejami. O kobietach nie wspomniano.

 / Fot. By Onanymous (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsParlament Cypru Północnego, którego państwowość uznaje tylko Turcja, jako ostatni w Europie zniósł kary za stosunki seksualne między mężczyznami. Jak informuje Gazeta.pl, dotychczas homoseksualizm był w cypryjskim prawie zdefiniowany jako "cielesna wiedza niezgodna z naturą".

Prezydent Cypru Północnego Dervis Eroglu ma w ciągu 15 dni podpisać znowelizowane prawo. Deputowanie podkreślają, że w zmiany pozwolą zaktualizować przepisy chroniące prawa człowieka. Nie wiadomo jednak, jak traktowane będą... homoseksualne kobiety. O nich w kontekście znowelizowanego prawa nie było mowy.

Cypr w 1974 r. rozpadł się na greckie południe oraz turecką północ. Grecy znieśli kary dla homoseksualistów w latach 90. pod presją Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.