Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21301 miejsce

"Cyrki Nowe" opanowały Ostrowiec Świętokrzyski

Trzy dni potrwa rozpoczęty w czwartek (24 września 2015 roku) Festiwal Sztuk Przeróżnych "Cyrki Nowe". Jego celem jest propagowanie nowej fali cyrku, pozbawionej tresury zwierząt.

Dyrektor artystyczny festiwalu, Rafał Biesiada, nauczy cyrkowych sztuczek. / Fot. Krzysztof KrzakFestiwal Sztuk Przeróżnych "Cyrki Nowe" to kolejne przedsięwzięcie ostrowieckiego Stowarzyszenie Kulturotwórczego Nie z tej Bajki i współpracującego z nim Rafała Biesiady znanego także jako klaun Rufi Rafi. Ich współdziałanie przyniosło już interesujące efekty podczas akcji "Łyk Kultury" organizowanej podczas dwóch ostatnich okresów wakacyjnych w różnych miejscach Ostrowca Świętokrzyskiego.

Również w różnych miejscach miasta odbywać się będą poszczególne imprezy w ramach "festiwalu cyrkowego". Będą one adresowane do ludzi w różnym przedziale wiekowym, nie tylko dla dzieci, choć one są głównym targetem przedsięwzięcia. To z myślą o najmłodszych kilkakrotnie wystąpi Studio Teatralne Blum ze spektaklem "Książeczka bajeczka" (zostanie on gościnnie pokazany w MGOK w Ożarowie) oraz Teatr Małe Mi z przedstawieniem "Fintikluszki". W budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Sienkiewicza odbywać się będą warsztaty kuglarskie, prelekcje o "Nowym cyrku", szkolenie z pedagogiki cyrku i Variete 60+. Festiwal będzie też okazją do obejrzenia wystawy fotograficznej "Roygbiv" Karola Kisiela, która od 12 września prezentowana jest w Pracowni Otwartej "Kontrola Jakości" prowadzonej przez Stowarzyszenie Kulturotwórczej Nie z tej Bajki. Szczegółowy program festiwalu cyrkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim znaleźć można na stronie http://cyrkinowe.pl/Cyrkowe atrybuty Rafała Biesiady. / Fot. Krzysztof Krzak

Szczególnie imponująco przedstawia się plan ostatniego dnia festiwalu "Cyrki Nowe", który od sobotniego południa realizowany będzie na ostrowieckim Rynku. Wystąpią wtedy m.in.: dyrektor artystyczny festiwalu Rafał Biesiada w programie "Toy toy circus show", Włodzimierz Witecki czyli Kataryniarz Karkonoski, Marcin Połoniewicz, czyli znany z "Mam talent" Pan Ząbek, Kapela Timingeriu i duet Paraluzja (Aga Radziejewska i Bartek Drak, którzy wystąpią w Klubie Muzycznym Perspektywy). Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i możliwości zaprezentowania swych cyrkowych talentów podczas Open Stage.

Festiwal współfinansowany z dotacji celowej udzielonej z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w 2015 roku w ramach realizacji zadania "Festiwal Sztuk Przeróżnych Cyrki Nowe", zaś patronatem objął go Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawa dla Stowarzyszenia, podziękowania dla Ciebie Krzysztofie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.