Facebook Google+ Twitter

Cywil nie założy już półfraka, żakietu, kurtki, ani nawet beretu

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 lutego 2016 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części zaczęło już obowiązywać.

 / Fot. Archiwum MONMinister Antoni Macierewicz zakazał używania przez osoby nieuprawnione kompletnego munduru wojskowego lub jego części, chociażby zostały pozbawione oznak wojskowych.

Dotyczy tak chętnie zakładanych przez wędkarzy, myśliwych itp.: kurtek wiatrówek, swetra, munduru polowego, ćwiczebnego, ubrania ochronnego, pasa żołnierskiego, a nawet furażerki.

Zakaz nie dotyczy używania munduru polowego, munduru ćwiczebnego, ubrania ochronnego, bluzy polowej, ćwiczebnej, beretu, furażerki polowej, czapki futrzanej, pozbawionych oznak wojskowych przez:

1) członków, instruktorów i specjalistów zrzeszonych w stowarzyszeniach lub organizacjach społecznych, które zawarły porozumienia o współpracy z Ministrem Obrony Narodowej lub kierownikiem jednostki organizacyjnej od szczebla
dowódcy jednostki wojskowej, a ich statuty przewidują prowadzenie działalności na rzecz obronności państwa;

2) młodzież szkolną i akademicką realizującą przedsięwzięcia w ramach różnych form szkolenia i działań o charakterze obronnym;

3) podczas uroczystości o charakterze patriotycznym.

Oraz artystów w czasie występów na scenie i aktorów na planie filmowym.

Warto wiedzieć, że o uprawnienie do używania mundurów w każdym miejscu i czasie może zapytać nas Żandarmeria Wojskowa bowiem noszenie munduru, do którego nie ma się prawa, jest traktowane jako wykroczenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle brak definicji.
Co to jest mundur? Z pewnością oryginał. Ale co z podróbką? Pewnie będą się czepiać ze względu na "stopień podobieństwa". A kto zdefiniuje "podobieństwo"...? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst zamieściłam na swoim profilu na Fb. Nie będę tego rozporządzenia komentowała. Uznałam jedynie, że moi znajomi, skoro przepis obowiązuje, powinni wiedzieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.