Facebook Google+ Twitter

Cywilne ofiary walk z talibami w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-21 07:45

W Pakistanie rośnie liczba cywilnych ofiar starć sił rządowych z talibami. W ostatnich dwóch dniach jedynie w dolinie Swat zginęło 29 mieszkańców regionu, w tym kobiety i dzieci.

Armia Pakistanu prowadzi operacje przeciw talibom w dolinie Swat oraz w dwóch dystryktach terytoriów plemiennych przy granicy z Afganistanem. Siły rządowe używają lotnictwa i atakują podejrzane cele przy pomocy rakiet, bomb oraz ciężkiej artylerii.

Podczas tych operacji niejednokrotnie giną cywile, co rodzi nieufność wobec wojska. Komentatorzy podkreślają, iż starszyzna plemienna niechętnie wspiera działania armii. W efekcie strategia, w myśl której miejscowa ludność tworzyłaby lokalne milicje do walki z talibami, nie przynosi spodziewanych rezultatów. Miejscowi skarżą się, iż stali się celem ataków zarówno sił rządowych, jak i talibów, którzy zabijają wszystkich, którzy próbują współpracować z władzami w Islamabadzie. Jednocześnie starszyzna podkreśla, iż miejscowe plemiona nie dysponują odpowiednim uzbrojeniem, a talibowie są znacznie lepiej wyszkoleni niż członkowie lokalnych milicji.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.