Facebook Google+ Twitter

Czachowski z Możdżerem - singiel "Nandi"

Muzyka Indii, gorące flamenco i Leszek Możdżer. Singiel „Nandi“ zapowiedzią płyty Michała Czachowskiego „Acatao“

Michał Czachowski, znakomity gitarzysta flamenco twórca znanego na całym świecie projektu „Indialucia“, singlem „Nandi“ zapowiada długo oczekiwaną, drugą w karierze płytę „Acatao“. Oprócz gorących rytmów flamenco oraz mistycznej muzyki Indii w utworze usłyszeć można fortepianowy kunszt Leszka Możdżera. Premiera płyty już we wrześniu tego roku.

Singiel „Nandi“ melodyjnie łączy orientalny charakter muzyki Indii oraz brzmienie słonecznej Hiszpanii. Żywa i radosna kompozycja (nandi – z sanskrytu znaczy radość) oparta jest na rytmie rumby i indyjskiej radze pentatonicznej bhopali. Do realizacji nagrania Michał Czachowski zaprosił, jak sam mówi, najlepszego polskiego pianistę Leszka Możdżera, który nadał kompozycji jazzujący charakter. Drugim gościem specjalnym jest Paquito González, znakomity perkusjonista znany w całym świecie flamenco chociażby ze współpracy z Vicente Amigo, czy też niedawno zmarłym Paco de Lucią. Utwór „Nandi“ to dowód na to, że flamenco i muzyka indyjska to także doskonałe pole do improwizacji, a tytułowa radość płynie wprost z serca dzięki energii towarzyszącej muzykom podczas występów na żywo. Acatao w cygańskim języku Caló oznacza zjednoczeni

Link do singla Michała Czachowskiego „Nandi“:
https://www.youtube.com/watch?v=rTOQ_CqSCgA

W nagraniu udział wzięli:
Michał Czachowski – gitara flamenco
Avaneendra Sheolikar – sitar
Leszek Możdżer – fortepian
Sandesh Popatkar – tabla
Paquito González – cajón, shakers
Maciej Garbowski – kontrabas

Michał Czachowski „Indialucia“:
Pierwsza płyta Michała Czachowskiego „Indialucia” powstała w 2005 roku odniosła spektakularny sukces na międzynarodowych scenach. Wśród krajów, w których zespół zagrał koncerty są między innymi: USA, Rosja, Indie, Meksyk, Oman, Singapur, Turcja oraz niemal wszystkie kraje europejskie. Muzyka z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu "Święci z Bostonu II“. Projekt zdobył także wiele nagród i wyróżnień: Nominację do Fryderyka, Wirtualne Gęśle, Folkowy Fonogram Roku, drugie miejsce w USA jako najlepszy album World Music 2007 roku.
Indialucia, bo tak projekt znany jest zagranicą, to jedna z najbardziej znanych grup grających muzykę typu World Music Fusion i pierwszy zespół na świecie, który wykonuje fuzję muzyki Indii z flamenco.

Strona WWW
http://www.indialucia.com

Profil Facebook
https://www.facebook.com/Indialucia


Patroni medialni albumu „Acatao”:

Dwójka Polskie Radio, Empik.com, FOLK24, Top Guitar, Presto, Jazz Forum

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.