Facebook Google+ Twitter

Czad zabił palacza w gimnazjum w Piotrkowie

We wtorek wieczorem w pomieszczeniu socjalnym kotłowni Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie znaleziono zwłoki 62-letniego Henryka W, palacza w C.O. placówki. Mężczyzna prawdopodobnie zaczadził się. Śledztwo prowadzone jest w sprawie wypadku przy pracy - informuje miejscowa prokuratura.

Dopiero dzisiaj informację tę potwierdziła Dorota Mrówczyńska, prokurator rejonowy w Piotrkowie. – Śledztwo prowadzone jest w kierunku wypadku przy pracy – powiedziała.

Nieżyjącego już mężczyznę znalazł drugi palacz, który miał go zmienić. Henryk W. leżał w pomieszczeniu socjalnym. Strażacy wezwani na miejsce stwierdzili, że stężenie tlenku węgla w kotłowni jest wysokie.

Henryk W. we wtorek pierwszy raz przyszedł do pracy. – Miał wymagane badania lekarskie i zatrudniony został na umowę o pracę – informuje Mrówczyńska. Biegły dokonał oględzin pieców węglowych znajdujących się w kotłowni oraz przewodów kominowych, ale nie wiadomo jeszcze, dlaczego czad się ulatniał.

Dzisiaj przeprowadzono sekcję zwłok. Henryk W. prawdopodobnie zatruł się tlenkiem węgla, ale - jak zastrzega Mrówczyńska - o rzeczywistej przyczynie jego śmierci można będzie mówić dopiero po przeprowadzeniu badań histopatologicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.