Facebook Google+ Twitter

Czar czterech kółek i nie tylko

Muzeum Inżynierii Miejskiej to miejsce godne uwagi. Warto poświęcić czas na obejrzenie ekspozycji. Odwiedzającym Kraków polecam dopisać to miejsce do listy zwiedzania.

Mikrus / Fot. Łukasz MicMotoryzacja to nie tylko współczesne samochody, ale również pojazdy, które zapisały się w dziejach naszej motoryzacji. Syreny, Fiaty 125p i 126p, Warszawy, Polonezy, te i inne pojazdy można zobaczyć na nielicznych stałych ekspozycjach w naszym kraju, w tym na tej krakowskiej. Warto wspomnieć również o pojazdach prototypowych jak Beskid czy Smyk B30.

Miłośnicy motocykli także znajdą coś dla siebie, bo czasy PRL-u to również motocykle i skutery. Kolejną atrakcją jest wystawa motocykli największego motocyklowego Rajdu Tatrzańskiego.

Tramwaj specjalny / Fot. Łukasz MicW wyremontowanej, drewnianej, zajezdni tramwajowej przy ul. św. Wawrzyńca, która została zbudowana pod koniec XIX stulecia, zobaczymy tramwaje, które kiedyś jeździły po ulicach miasta, w tym również tramwaj konny. W kolejnej XIX-wiecznej hali obejrzeć można, jak wyglądały maszyny i drukarstwo w grodzie Kraka na przełomie XV i XX wieku.

Zajezdnia tramwajowa / Fot. Łukasz MicPoruszając się pomiędzy kolejnymi ekspozycjami odnosi się wrażenie, że czas stanął w miejscu, dzięki wspaniałemu klimatowi, jaki emanuje z wnętrz muzeum. Każdy znajdzie coś dla siebie. Młodsi mają możliwość poznania historii, zaś starsi mogą przypomnieć sobie jak wyglądało życie i technika kilka dekad temu.

Więcej informacji na stronie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

łałł;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mikrus czarujący w tym błękicie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech kiedyś w tych złych czasach PRL-u (specjalnie prowokuję) to przynajmniej mieliśmy coś takiego jak "polski samochód". Polak mógł wsiąść i przejechać się polskim samochodem. Co z tego, że niektóre z tych aut to były Pabiedy-bis. No ale polski samochód był. A dziś? Dziś wszystko mają w swoich łapach korporacje. Przecież już nawet Skoda taka czeska nie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.