Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11692 miejsce

Czar kaktusów - co sprawia, żę to rośliny wyjątkowe?

Kaktusy to rośliny, które przystosowały się do życia w różnych warunkach. Z moich prywatnych obserwacji wynika, że są coraz częściej uprawiane w polskich domach.

Kaktusy są gatunkiem dość popularnym wśród roślin doniczkowych, bowiem są roślinami niezbyt wymagającymi, co też powoduje, że mają wielu miłośników. Uprawiać je można zarówno w doniczkach, na okiennych parapetach, jak i w ogródkach, mogą być też piękną ozdobą skalniaków. Niektóre z nich mogą zakwitać, co wzbudza dodatkową ciekawość ich uprawy. Prezentują wiele barw - jasne, pastelowe pojawiają się u kaktusów zakwitających nocą, natomiast ciemne, zdecydowane barwy mają kwiaty u roślin, które kwitną nocą.

Kaktus / Fot. Miłosz GądziakUprawa kaktusów rzeczywiście nie jest skomplikowana i wystarczą minimalne chęci, by stać się posiadaczami kilku pięknych gatunków. To, co należy zapewnić tym roślinom to przede wszystkim odpowiednio nasłonecznione miejsce oraz dbać o ich podlewanie - w okresie zimowym wystarczy sporadyczne dostarczanie wody w momencie, gdy ziemia stanie się widocznie sucha. Natomiast w okresie letnim ze względu na wyższą temperaturę ziemia szybciej wysycha, dlatego wtedy musimy częściej podlewać nasze rośliny. Uprawa kaktusów może być naprawdę fascynująca, bowiem rośliny te przyjmują zróżnicowane kształty i wielkość. Ich liście są zwykle mięsiste i grube, charakterystyczna jest także woskowa powłoka na liściach, która chroni przed utratą wody. W tym celu również liście zredukowane zostały do kolców, by straty wody były jak najmniejsze. Warto zaznaczyć, że woda potrzebna jest kaktusom do wielu życiowych procesów, w tym między innymi do fotosyntezy, dlatego tak ważna jest odpowiednia jej ilość, którą kaktusy same są w stanie magazynować. Odpowiednia pielęgnacja zapewni roślinie prawidłowy wzrost i ucieszy nasze oko przepięknymi barwnymi kwiatami, stając się dodatkową ozdobą mieszkania.

Źródło:
kaktusy.tuup.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a f
  • a f
  • 18.10.2010 13:29

wow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.