Facebook Google+ Twitter

Czarna Dywizja zagra z Orkiestrą Owsiaka

Podobnie jak w latach ubiegłych żołnierze z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania przyłączą się do tegorocznego Finału WOŚP. To samo uczynią ich koledzy na wojskowej misji w Afganistanie.

Na ulicach kilkunastu miast województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego ponad 350 kawalerzystów wspomoże kwestujących wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Żołnierze włączą się w ostatnie przygotowania i zadbają potem o bezpieczeństwo kwestujących.

W samym sercu siedziby Czarnej Dywizji w Żaganiu przygotowano masę atrakcji dla uczestników Orkiestry. Szczegóły dla Wiadomości24.pl zdradził szef sekcji prasowej Dywizji, mjr Szczepan Gruszka. - Oj, będzie się działo! - stwierdza przytaczając powiedzenie szefa Orkiestry, Jurka Owsiaka.

Odbędą się pokazy nowoczesnego sprzętu wojskowego, w tym sprzętu, który jest na wyposażeniu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Wojskowi kucharze przygotują ponad tysiąc litrów „przepysznej” wojskowej grochówki, będzie również gorąca, rzecz jasna, wojskowa herbata.

Ponadto do wylicytowania będzie niesamowita atrakcja dla osób pragnących zasmakować na własnej skórze współczesnego losu żołnierza. Jest to spędzenie jednego dnia w rynsztunku wojskowym w trzech jednostkach Dywizji: 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu oraz w 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Z kolei miłośnicy numizmatyki mogą wylicytować na aukcji medal okolicznościowy dowódcy Dywizji gen. dyw. Mirosława Różańskiego, który również przekazał pod młotek niedostępną nigdzie w sprzedaży, wydaną jedynie w 500 szt. egzemplarzy książkę p.t. „Al. Kut – Ostatnia Zmiana”, którą napisali żołnierze 17WBZ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.