Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15027 miejsce

Czarna karetka nowszą wersją ruskiej wołgi?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-04 18:56

Takie pytanie od kilku miesięcy dręczy mieszkańców Gorlic i okolicznych miejscowości. Czy to kolejna plotka wymyślona przez mieszkańców czy prawda? Nie wiadomo. Ludzie zaczęli panikować.

Sonda

Czy rzekome porwania mogą być prawdziwe?

Moje wyobrażenie czarnej karetki / Fot. Patrycja BaranOd kilku miesięcy w regionie powiatu gorlickiego (Małopolska) krąży plotka o karetce, czarnej lub żółtej, jak niektórzy twierdzą. Nazywana jest również ulepszoną wersją "czarnej wołgi", ruską karetką, ukraińską karetką lub po prostu dziwną karetką na rzeszowskiej rejestracji.

Zostawmy określenia tego pojazdu w spokoju. Ważniejsze jest to, iż rzekomo porywa ona młode osoby w celu wycięcia im organów do przeszczepów. Ciała porwanych, podobno, można znaleźć w pobliskich lasach lub parku miejskim. Kilka osób twierdzi, że widziało podejrzany samochód, który bardzo wolno jechał przez Gorlice, a osoby znajdujące się w nim dziwie rozglądały się po przechodniach. Może szukały następnej ofiary?

Lokalne media zainteresowały się tą sprawą. Radio Kraków m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym w Gorlicach pytało się uczniów o rzekome porwania przez karetkę i o to co wiedzą w tej sprawie. Uczniowie twierdzili, że to nieprawda.

Mieszkańcy Gorlic, tak jak pobliskiego miasteczka Biecz, Grybów i okolicznych wsi, wpadli w panikę. Podobno porwania miały miejsce w mieście i we wsi Kryg. Mieszkańcy w większości mówią, że nie wierzą w istnienie karetki, bo gdyby była to prawda to wszystkie służby bezpieczeństwa już dawno zostałyby postawione na nogi, a największe media w Polsce informowały by kraj o tym zdarzeniu. Trudno się nie zgodzić z tymi słowami.

Z powodu wielu zapytań telefonicznych do Komedy Powiatowej Policji w Gorlicach w tej sprawie, komenda postanowiła opublikować komunikat na stronie portalu gorlice24.pl, w którym zdementowała plotki o jakichkolwiek porwaniach na terenie powiatu. Oto oświadczenie komendy umieszczone na portalu: "Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach informuje, że nie przyjmowała żadnych zawiadomień o takich zdarzeniach, co jednoznacznie potwierdza nieprawdziwość informacji krążących wśród społeczności powiatu gorlickiego. Zaznaczyć należy, że przekazywanie tych nieprawdziwych zagrożeń wywołuje tylko niczym nieuzasadniony strach wśród mieszkańców powiatu gorlickiego, a szczególnie wśród dzieci."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ to stara historia, co jakiś czas wraca, może jakiś sezon ogórkowy i dziennikarze nie mają o czym pisać ?? Ale tekst świetnie i ciekawie napisany, no i fajnie zilustrowany :) Fajny pomysł z tymi rysunkami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

to widzę, że dotarła do Gorlic, u mnie jeździła jakieś 13 lat temu. Długi okres czasu zajęło jej przejechanie, bądź co bądź nie dużej odległości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hahahaha :)

Przepraszam ;)

Z tym Chichuachuą z obrazka chętnie bym się zaprzyjaźnił...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ dobrze napisany materiał, temat warty poruszenia. Docenić należy też ilustracje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.