Facebook Google+ Twitter

"Czarna Offca" opanuje Warszawę

Rozpoczął się przegląd twórczości warszawskich teatrów niezależnych. To już piąta Ofensywa Teatralna, którą zorganizuje Teatr Akt. Potrwa do 15 czerwca.

 / Fot. Czarna OffcaOrganizowaniu tego typu imprez kulturalnych sprzyja coraz większa popularność teatru ulicznego, zwłaszcza wśród młodzieży. Teatr stanowi idealną alternatywę dla tych, których nie interesują organizowane w Austrii i Szwajcarii Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, przygotowania polskich sportowców do Olimpiady w Pekinie czy bieżące wydarzenia polityczne. Dlatego, tego typu przeglądy twórczości, festiwale, itp. w znaczący sposób urozmaicają kulturowe życie w stolicy.

"Mamy nadzieję, że i tym razem spektakle i nowatorskie projekty przyciągną wiernych miłośników teatru oraz, po raz kolejny, zaprezentują publiczności nieznane życie teatralnej Warszawy" - piszą na swojej stronie organizatorzy festiwalu. Przez pięć dni, w czterech różnych miejscach, swoje spektakle zaprezentuje pięć warszawskich grup teatralnych.


Towarzystwo Sportowe

Piłką nożną interesuje się każdy, nie ważne czy jest młodzieńcem czy emerytem, dlatego ten spektakl jest specjalnie dla Was, drodzy kibice. Inspiracją do powstania widowiska, były sceny podpatrzone przez autorów na boisku. Następnie zostały one zamienione na wersję teatralną za pomocą takich narzędzi jak plastyka, muzyka, projekcje wideo czy taniec. Wszystko to sprawia wrażenie bardzo atrakcyjnej mieszanki. Prezentacja "Match footballowy" będzie połączeniem sportowo-artystycznej pasji uczestników projektu, wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom społecznym.
Spektakl "Match footballowy" odbędzie się w piątek, 13 czerwca o godz. 21 przy pl. Politechniki 1.

Teatr Delikates

"B 612 to spektakl dla ludzi kochających podróże i fantastykę. Bohater wyrusza w drogę na inna planetę, jest obarczony misją stworzenia lepszego jutra. Główny bohater przypomina legendarnego Kolumba, odkrywcę i podróżnika. Zupełnie obce miejsce zamienia w swój drugi dom, budując metropolię, czyniąc inwestycję i osiągając rozwój społeczny i ekonomiczny. Jest zadowolony, ponieważ odnosi sukces własnymi rękoma. Jak potoczą się jego losy? Na pewno warto się przekonać ...
Spektakl "B 612" odbędzie się w środę, 14 czerwca o godz. 19 na ul. 11 listopada 22.

Towarzystwo Teatrum

"Bajki robotów" Stanisława Lema to klasyka. Na scenie natomiast, w wykonaniu Towarzystwa Teatrum, będzie to aktorska próba zmierzenia się z niezwykłą poetyką tego utworu, który zawiera w sobie wszystko, co potrzebne jest by urzec czytelnika - elementy klasycznej baśni i scence-fiction.
- Spektakl w niezwykle przewrotny i dowcipny sposób łączy filozoficzną problematykę z beztroską parodią i zabawą. Powstałe w 1964 roku "Bajki robotów" są nadal zjadliwie aktualne. Współczesny świat jest coraz bardziej zautomatyzowany i owładnięty nadmiarem informacji, odbija się w nich niczym w krzywym zwierciadle -zapewniają organizatorzy.
Spektakl "Bajki robotów" odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca o godzinie 18 przy Forcie Sokolnickiego Czarnieckiego 51.

Komuna Otwock

To chyba najbardziej "naukowy" spektakl, przeznaczony dla osób zainteresowanych psychologią i filozofią. Pierwszym bohaterem tego cyklu będzie angielski filozof John Stewart Mill, którego życie i dzieło skonfrontujemy z "piramidą potrzeb" amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa.
„Piramida potrzeb” jest zbiorem konieczności, od potrzeb najbardziej podstawowych (wynikających z funkcji życiowych) do potrzeb wyższego poziomu. Na życie i działalność Milla, spojrzymy przez pryzmat innej, XX wiecznej teorii Maslowa. Według tej teorii wszystkie potrzeby ludzi układają się w hierarchię, co oznacza, że człowiek w pierwszej kolejności odczuwa przymus zaspokojenia potrzeb niższego rzędu, a gdy one zostaną zaspokojone, zaczynają się ujawniać i dominować potrzeby wyższego rzędu. Najważniejszym przesłaniem spektaklu jest jednak przeznaczenie. Coś musi się stać, ponieważ wymusza to na nas wewnętrzna potrzeba parcia ku szczęściu.

Spektakl "Mill/Maslow" odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca o godz. 20.30 na ul. Lubelskiej 30/32.
***
Wstęp wolny na wszystkie przedstawienia. Partnerami Warszawskiej Ofensywy Teatralnej "Czarna Offca" są m.in.: Miasto Stołeczne Warszawa, The Warsaw Voice, Onet.pl, radio Kampus, Stodoła oraz serwis Polibuda.info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.