Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15806 miejsce

Czarne chmury nad ZUS-em w Lwówku Śląskim. Będą zwolnienia?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-16 14:53

Od 1 października 2009 roku szykują się bardzo duże zmiany w inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lwówku Śląskim. Pracę może stracić blisko 30 osób. Rzecznik Prasowy ZUS w Legnicy Pani Elżbieta Kurek zapewnia, że że nikt pracy nie straci.

Budynek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lwówku Ślaskim / Fot. Marcin KaszubaOd 1 października 2009 roku w legnickim Oddziale w miejsce Inspektoratu w Lwówku Śląskim zacznie funkcjonować Biuro Terenowe. Obecnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lwówku Śląskim zatrudnia około 35 pracowników od 1 października inspektorat ZUS będzie liczył jedynie 5 pracowników. Reszta zostanie przeniesiona do innych filii np. w Bolesławcu czy Legnicy. W Lwówku Śląskim zawrzało, pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych martwią się o swoja przyszłość, przedsiębiorcy pytają kto dalej będzie ich obsługiwał jak podczas dotychczasowego funkcjonowania placówki niektóre ze spraw ciężko było załatwić. Jeśli w placówce zostanie pięć osób, może dojść do paraliżu.

Takiemu sformułowaniu stanowczo zaprzecza rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy (pod który podlega inspektorat we Lwówku Śląskim). Żadnych oficjalnych wiadomości nie chce nam podać Pani Marta Węgier, kierownik inspektoratu w Lwówku Śląskim i odsyła nas do rzecznika prasowego.

- Nikt z inspektoratu w Lwówku Śląskim nie straci pracy. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydał decyzję aby z dniem 1 października 2009 roku inspektorat w Lwówku Śląskim przekształcić na biuro terenowe. Będzie to trzecie w oddziale biuro terenowe, obok tych, które zlokalizowane są w Górze i Polkowicach. Dla naszych klientów z powiatu lwóweckiego (tj. gmin: Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Wleń) nic się nie zmieni, Biuro Terenowe w Lwówku Śląskim będzie nadal jak dotychczas - zapewniać bezpośrednią obsługę klientów zgodnie z obowiązującymi w ZUS zasadami i procedurami, tj. udzielać informacji w zakresie ubezpieczeń społecznych przy wykorzystaniu systemów i aplikacji informatycznych, przyjmować dokumenty, dystrybuować formularze, druki ubezpieczeniowe, poradniki. Pracy nikt nie straci bo mamy jej pod dostatkiem w innych inspektoratach - komentuje sprawę pani Elżbieta Kopacz, rzecznik prasowy legnickiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Innego zdania są pracownicy Inspektoratu ZUS w Lwówku Śląskim. Nie chcą wypowiadać się oficjalnie i zgodnie twierdzą, że boją się o swoją przyszłość. W rozmowach telefonicznych wszyscy twierdzą zgodnie, że nie będzie ich stać na codzienne dojazdy np. do Legnicy, a dojazdy będą czasochłonne i kosztowne. W Lwówku Śląskim pozostanie tylko pięciu pracowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.