Facebook Google+ Twitter

"Czarne Diamenty" zapraszają na bytomskie korty

Bytom zaprasza na kolejną imprezę tenisową, XVII Międzynarodowy Turniej Tenisa Seniorów - "Czarne Diamenty", który odbędzie się od 14 do 19 sierpnia na terenie kortów tenisowych KS Górnik Bytom.

Bytomski kompleks tenisowy przy Tarnogórskiej. Fot. Piotr A. Jeleń / Fot. Piotr A. JeleńImpreza rozgrywana jest zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, z podziałem na kategorie wiekowe, w grze pojedynczej i podwójnej oraz deblu i mikście. Dla zawodników organizatorzy przewidzieli oprócz dyplomów, medali i pucharów także nagrody rzeczowe i pieniężne.

Jest to już kolejny, siedemnasty turniej "Czarne Diamenty" zaliczany do cyklu rozgrywek amatorskiego Tenisa Polskiego oraz międzynarodowego rankingu ITF Seniors. Turniej będzie okazją pokazania się zarówno weteranów bytomskich kortów, jak i debiutujących na tej imprezie. Jerzy Janowicz tegoroczny drużynowy mistrz Polski. Fot. Piotr A. Jeleń / Fot. Piotr A. Jeleń

A startowały w tym turnieju nie byle jakie sławy, bo jak czytamy na stronie klubowej "Historia bytomskiego turnieju sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Dzięki modernizacji obiektów KS Górnik Bytom i ciągłemu podnoszeniu jego standardów, władze Polskiego Związku Tenisa Ziemnego zorganizowały w 1964 roku pierwszy turniej nazwany "Czarne Diamenty", który już w 1966 roku zyskał rangę imprezy ogólnopolskiej i na stałe został wpisany do kalendarza imprez tenisowych w Polsce. Z biegiem lat ranga turnieju tenisowego "Czarne Diamenty" rosła, w 1973 roku wystąpił w nim, jednak bez powodzenia, najlepszy polski tenisista Wojciech Fibak."
Od 1977 roku "Czarne Diamenty" zostały zakwalifikowane do Grand Prix Polski, co w znaczącym stopniu przysporzyło ilości uczestników biorących udział w turnieju, których w 1984 roku było ponad 130.

Takich ludzi, jaka Pana Tomasza, to na korty zawsze ciągnie. A, czy wystartuje w tegorocznym turnieju? Fot. Piotr A. Jeleń / Fot. Piotr A. JeleńZ początkiem lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku charakter turnieju uległ zmianie ,by od 1994 roku stać się imprezą dla amatorów, którzy rywalizują w kilku kategoriach wiekowych.

Zapisy do udziału w tegorocznym turnieju można składać e-mailem lub faxem do 12 sierpnia 2010 do godziny 12.

Korty tenisowe KS "Górnik" Bytom, ul. Tarnogórska w dniach 14-19 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super impreza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.