Facebook Google+ Twitter

Czarne. Korowód szlakiem papieskich tablic

Msza dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II, korowód szlakiem tablic papieskich stały się głównymi elementami uroczystości poświęconych papieżowi. W ten sposób mieszkańcy uczcili pamięć Honorowego Obywatela swojej małej Ojczyzny.

Dąb papieski przy kościele świętego Józefa / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoTablica papieska w kościele świętego Józefa / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoMieszkańcy gminy Czarne w dzień po beatyfikacji zgromadzili się w kościele świętego Józefa na Mszy świętej dziękczynnej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

Kościelne uroczystości uświetniły poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej z Bińcza, Czarnego, Jednostki Wojskowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II.

Mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Pacholski. Czcigodny kapłan wskazywał na wyraźneTablica papieska w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnem / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego podobieństwa Jana Pawła II ze świętym Wojciechem, biskupem i męczennikiem, głównym patronem Polski. Przywoływany "List świętego Pawła Apostoła do Filipian" doskonale wpisuje się w życie i cierpienie Jana Pawła II. To nasz błogosławiony patron, orędownik, Tablica papieska w centrum miasta - Plac Jana Pawła II / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnegoktórego całe życie było służbą Bogu na wzór i podobieństwo uczniów Jezusa. Wielokrotnie ksiądz proboszcz podkreślał wielkość Jana Pawła II, a szczególnie zwrócił uwagę na liczne apele papieża, które dotyczyły demokracji i wolności. Warto przypomnieć słowa naszego wielkiego Polaka: "Wolność jest dana człowiekowi przez Stwórcę i jest mu również zadana".

Po zakończeniu Mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli w korowodzie do czterech papieskich tablic: w kościele świętego Józefa, przy dębie papieskim, w szkole ponadgimnazjalnej i na placu Jana Pawła II.

Do przygotowania uroczystości przyczyniły się grupy oazowe, młodzież zespołu szkół i szkoły ponadgimnazjalnej, a także pracownicy Czarneńskiego Centrum Kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.